Які методи і рецепти народної медицини підходять дітям, а які, навпаки, можуть бути небезпечні для здоров&#039я дитини

Дивлячись на свою бідну дитину, що страждає від застуди, кожній мамі хочеться допомогти, причому допомогти швидко, ефективно і безпечно.

Дуже часто в пошуках засобу, що відповідає всім трьом цим вимогам, батьки звертаються за допомогою до народної медицини, інформує UkrMedia.

Здавалося б, це ж методи, перевірені не одним поколінням – куди вже ефективніше і безпечніше? І все ж, навіть народна медицина часом таїть в собі серйозну небезпеку.

Які методи і рецепти народної медицини підходять дітям, а які, навпаки, можуть бути небезпечні для здоров'я дитини?

Спочатку поговоримо про ті народні засоби, які не слід використовувати при лікуванні дитячих простудних захворювань.

Трав'яні чаї та настої

Використовувати їх при лікуванні дітей ні в якому разі не можна без консультації з лікарем. Багато трав можуть викликати у дитини алергію або індивідуальну непереносимість, а деякі категорично протипоказані дітям віком до 3 років або навіть у більш пізньому віці.

Був випадок, коли надмірне захоплення однієї мами лікарськими чаями і відварами стало причиною збою в імунній системі дитини, з яким потім довелося проводити тривалу кропітку роботу з відновлення імунітету. Багато батьків забувають, що лікарські трави самі можуть стати найсильнішими алергенами і принести здоров'ю дитини більше шкоди, ніж користі.

Інгаляція над вареною картоплею або трав'яним відваром

Температуру пари під час таких інгаляцій практично неможливо контролювати, тому існує ризик виникнення опіків слизових дихальних шляхів. Крім того, вдихання гарячої пари призводить до розширення судин і, як наслідок, до посилення набряку слизової носа.

Розтирання спиртом і оцтом для зниження температури тіла

Цей спосіб використовувати категорично заборонено! Ніжна шкіра дитини швидко вбирає спирт і оцет, і такі розтирання можуть призвести до серйозної інтоксикації. Крім того, оцет може травмувати верхній шар епідермісу, особливо якщо є мікропошкодження.

Також багато батьків не знають, що всі ліки на основі парацетамолу у поєднанні з етиловим спиртом утворюють гепатоксичні речовини, смертельно небезпечні не тільки для дітей, але і для дорослих.

Ванночки для ніг з гірчицею

Існує думка, що всі теплові процедури, розпочаті вже після розвитку захворювання, ніяк не можуть вплинути на перебіг хвороби. Крім того, різке охолодження після термічних процедур може ускладнити перебіг хвороби замість її полегшення.

Медичні банки

Цей метод може бути надзвичайно небезпечним. По-перше, існує ризик виникнення опіків і пошкодження шкіри від сильного вакуумного впливу. По-друге, приплив крові до легень може викликати важкість дихання і в деяких випадках навіть пневмоторакс, тобто розрив легеневої тканини.

Часник і цибуля

Ці рослини володіють надзвичайно корисними бактерицидними властивостями, однак при необережному застосуванні можуть принести шкоду. Категорично не можна використовувати краплі з соку цибулі або часнику, а також вкладати в ніс шматочки цибулі і часнику: краплі можуть викликати сильний опік слизової оболонки, а шматочки можуть викликати аспірацію – проникнення в дихальні шляхи при вдиханні.

Які народні рецепти підходять дітям?

Рясне вітамінізоване тепле пиття

Морси з журавлини, брусниці, шипшини допоможуть швидше вивести з організму токсини, що утворюються в результаті життєдіяльності вірусів і бактерій. Цитрусові в цих цілях краще не використовувати. У 100 г апельсина міститься близько 60 мг вітаміну С, навіть якщо фрукт щойно зірвано з гілки. З кожним днем зберігання зірваних апельсинів кількість вітаміну С та інших корисних речовин зменшується. Тому лікування апельсиновим соком нерезультативне: вітаміну С там дуже мало. В наших широтах краще використовувати настій плодів шипшини, а також журавлинний і брусничні морси.

Прохолодні компреси

У разі сильної гіпертермії можна прикладати прохолодні компреси на магістральні судини (судини шиї, пахової області, на ліктьових згинах і під колінами).

Прогрівання носа

Одним з найбільш ефективних і популярних способів позбавитися від риніту (нежиті) є прогрівання носа вареним курячим яйцем. Тепле (не гаряче!) варене яйце загорніть в серветку і прикладіть на корінь носа дитини на кілька хвилин. Не можна застосовувати цей спосіб при високій температурі. Найбільш ефективне таке прогрівання на початку захворювання, а також у завершальній фазі.

Чай з малиною

Такий напій гарний як жарознижуючий засіб. Сушена малина і малинове варення містять у невеликих кількостях саліцилову кислоту, молекули якої подібні за будовою з аспірином. Саме цим пояснюються жарознижуючі властивості малинового чаю. Але серйозного гіпотермічного ефекту такий чай надати не може, тому високу температуру все ж краще знижувати за допомогою призначених лікарем медикаментів.

Полоскання горла

Полоскання горла відваром подорожника або розчином фурациліну допоможе при болях в горлі. Перед цим необхідно переконатися у відсутності у дитини алергічної реакції на подорожник.

Промивання носа розчином морської солі

Така процедура полегшить стан при нежиті. Сольовий розчин вбиває мікробів, а також запобігає їх розмноженню. Це засіб його можна застосовувати для лікування нежиті у зовсім маленьких діток, яким протипоказані судинозвужувальні препарати. Для приготування слабкого сольового розчину потрібно взяти 1 чайну ложку морської солі на 500 мл теплої кип'яченої води. Закапувати потрібно по 2-3 краплі в кожний носовий прохід кілька разів в день.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *