Які хвороби розвиваються через роботу за комп’ютером

Як не крути, комп'ютер надає шкідливий вплив на весь організм людини, починаючи зі зору і закінчуючи суглобами. Чого ж можна очікувати від такого помічника в роботі?

Сколіоз

Основною причиною виникнення цього захворювання є незнання або нехтування правильною поставою під час роботи. Для профілактики захворювання необхідно періодично робити гімнастику – вставати з робочого місця й займатися руховою активністю (пройтися, виконати невеликий комплекс вправ), інформує Ukr.Media.

Важливим фактором також є ергономічність (зручність) робочого місця. Стілець або крісло, розташування та розмір монітору, стіл не повинні спричинювати дискомфорту під час роботи. Окрім того, необхідно постійно слідкувати за позою, не сутулитись, не сидіти надто близько до монітору.

Погіршення зору

Комп'ютерний зоровий синдром – це одне з перших порушень, з якими стикається людина, яка сидить за комп'ютером не одну пару годин на добу. Крім того, погіршується сам стан очей, оскільки вони не пристосовані для постійного розглядання близько розташованих предметів.

А ще, так званий комп'ютерний зоровий синдром (КЗС) є реакцією очей на підвищене навантаження. Прояви цього захворювання можуть бути зоровими та очними. До перших відносяться затуманення зору, повільне перефокусування від наближених предметів до віддалених й навпаки, роздвоювання предметів, а також швидка втома очей. Очні прояви – відчуття піску під повіками, біль під час рухів очними яблуками.

Основною причиною виникнення КЗС є те, що під час тривалої роботи за комп'ютером у людини немає потреб перефокусування зору, оскільки все необхідне для роботи знаходиться на площині екрану, а у житті людина повинна постійно перефокусовувати погляд між предметами, які знаходяться на різній відстані.

Гіподинамія

При малорухомому способі життя, сидячи за комп'ютером, ми прирікаємо свій організм на постійні проблеми зі здоров'ям. Людина повинна постійно перебувати в русі, при цьому навантаження на суглоби розподіляються рівномірно, серцево-судинна система разом з дихальною працює в унісон, а кровообіг функціонує без перебоїв. Працюючи перед монітором комп'ютера такий стан навряд чи можливий.

Алергія

Працюючи у закритому приміщенні комп'ютери можуть стати причиною респіраторної алергії. Летючі сполуки, що здатні викликати алергічні реакції, виділяються під час нагрівання пластмасових частин корпусу системного блоку, монітору.

Було встановлено, що при нагріванні до 50-55 °С пластик, який використовується для виготовлення корпусів моніторів, починає виділяти пари трифенілфосфату, а плати для друку є джерелом сполук на основі фтору, хлору, фосфору та деяких смол. Окрім того, частинки тонеру (порошку для друку на принтері) та озону, що виділяються під час друку, також можуть стати негативним фактором для алергіків.

Варто слідкувати за чистотою самого ПК: чистити поверхню монітору за допомогою спеціальних засобів і хоча б двічі на рік здійснювати чистку всередині системного блоку.

Стрес

Робота за комп'ютером завжди супроводжується стресом, а найбільш частою причиною його виникнення є випадкова втрата інформації в результаті збою. На нерви користувача ПК також впливають непрацюючі програми, вірусні атаки, негативна інформація у стрічках новин. Якщо подібні фактори мають вплив на людину, з часом вона стає нервовою, дратівливою та здатною на неадекватні вчинки.

Парадоксально, але спеціалісти радять використовувати для запобігання або зняття такого стресу той самий комп'ютер. Послухати музику, подивитись відео або картинки, поспілкуватися онлайн з іншими людьми – ось засоби, які можуть підняти настрій та зняти нервове напруження.

Безсоння

Зазвичай робота за комп'ютером не стає причиною виникнення безсоння. Стрес та залежність від комп'ютера, можуть спровокувати виникнення порушень сну. До того ж, безсоння часто супроводжує алергічні стани. Окрім того, регулярне порушення режиму роботи та відпочинку також може стати причиною розладів сну. Для уникання цього варто звертати увагу на чітке чергування робочого часу та періодів, відведених для відпочинку.

З усього вище сказаного випливає, що комп'ютери приносять тільки шкоду здоров'ю людини. Проте хоча б один плюс вчені все ж знайшли, електромагнітний вплив на людину, яка проводить багато часу за комп'ютером, набагато менший, ніж той, що чинить на неї природний електромагнітний фон.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *