Хвороби, які супроводжуються шумом у вухах

Коли у вас шумить у вухах, це може бути передвісником однієї з цих 10 хвороб.

Шум у вухах – проблема, яка виникає при безлічі різних захворювань, передає Ukr.Media. Це може бути симптомом як високого артеріального тиску, так і шийного остеохондрозу.

/07/113a57ffa0324f0253db5f3312ccbda2.jpg” Хвороби, які супроводжуються шумом у вухах />

1. ПІДВИЩЕННЯ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ. Це одна з найбільш поширених причин появи шуму у вухах. При гіпертонічному шумі відзначається характерна пульсація, согласующаяся із серцевим ритмом. Звук при цьому то посилюється, то вщухає. Особливо нав'язливим шум у вухах при підвищеному артеріальному тиску буває, коли людина лягає в ліжко. Іноді він навіть заважає заснути. У деяких випадках до гіпертонічного шуму приєднуються болі в області серця, головні болі, «мушки» перед очима, запаморочення. У таких випадках треба викликати лікаря.

2. ШИЙНИЙ ОСТЕОХОНДРОЗ Патологічні зміни в шийному відділі хребта істотно погіршують тонус судин, які проходять у внутрішньому вусі. Відбувається їх здавлювання, порушується кровообіг, що і призводить до появи шуму у вухах.

3. АТЕРОСКЛЕРОЗ Шум у вухах в літньому віці може бути свідченням атеросклерозу. З-за холестеринових бляшок у кровоносних судинах вони перестають пульсувати в такт кровотоку. При цьому рух крові при атеросклерозі може бути турбулентним (з завихреннями), що призводить до появи сторонніх шумів у вухах.

4. РОЗСІЯНИЙ СКЛЕРОЗ Причиною шуму у вухах може бути і таке небезпечне захворювання нервової системи як розсіяний склероз. При цьому шуми можуть бути інтенсивними, так і не дуже. Нерідко при розсіяному склерозі шум у вухах супроводжується запамороченнями. Іншими ознаками розсіяного склерозу є різні неврологічні симптоми, серед яких – порушення координації руху, нетримання сечі, відчуття «мурашок».

5. ХВОРОБИ СЕРЦЯ При деяких захворюваннях серця, коли воно починає погано справлятися зі своїми функціями, може виникати дзвін у вухах. Кров гірше перекачується серцем і її циркуляція сповільнюється. Таким чином, виникає загальна недостатність кровообігу в організмі, і першим на це реагує мозок шумом і дзенькотом у вухах. При захворюваннях серця шум у вухах може бути постійним або епізодичним, іноді пульсуючим. При фізичних навантаженнях він може посилюватися.

6. АКУСТИЧНА ТРАВМА Нерідко після впливу на вуха гучного звуку деякий час людина відчуває шум і дзвін у вухах. Це наслідки акустичної травми вуха. Як правило, звуки у вухах зникають самостійно через деякий час.

7. ЗАПАЛЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО ВУХА Якщо шум у вухах протікає на фоні почервоніння шкіри зовнішнього слухового проходу та гнійних виділень, то це може бути зовнішній отит. При цьому шум зазначається тільки з боку ураженого вуха.

8. ОТОСКЛЕРОЗ Якщо шум у вухах супроводжується поступовим зниженням слуху, то це може вказувати на наявність отосклерозу – хронічного прогресуючого захворювання, при якому порушується робота кісточки середнього вуха. Як правило, хвороба починається з одного вуха, але може поширитися і на друге.

9. ПУХЛИНИ найнебезпечнішою причиною шуму у вухах є невринома. Це доброякісна пухлина слухового нерва. Протягом тривалого періоду невринома розвивається безсимптомно. Больові відчуття і шуми у вухах виникають лише тоді, коли пухлина починає здавлювати нервові закінчення. Якщо невриному не лікувати, то можна повністю оглухнути.

10. ХВОРОБА МЕНЬЄРА Поява запаморочення, нудоти і блювання на фоні шуму у вухах, що може свідчити про хвороби Меньєра (хвороба внутрішнього вуха). Причина цього захворювання поки неясна. Ця патологія може відзначатися як у дорослих, так і у дітей. В якості лікувальної терапії зазвичай призначаються ліки, що поліпшують мозковий кровообіг (цинаризин та ін).

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *