Хвилюючі ознаки нестачі магнію в організмі, які вбивають мовчки

Ознаки нестачі магнію в організмі існують різні, від простої втоми до найсильніших стресів…

Вам не здається іноді, що Ви починаєте відчувати себе трохи інакше, не зовсім нормально, але при цьому не можете реального зрозуміти чому? Дуже часто так виходить коли в організмі не вистачає магнію. Так, ознаки нестачі магнію в організмі існують різні, від простої втоми до найсильніших стресів…

Ви можете вважати себе дуже здоровою людиною, без історії важких хвороб. Тим не менш, останнім часом, Ви можете просто відчувати себе втомленим, сонним і так далі …

До речі, Ви, можливо, навіть вже зверталися до лікаря з Вашими симптомами? … Немає? …Може Ви вже одержали навіть деякі рекомендації від лікаря і навіть вже купили деякі ліки, а може вже приймаєте? …

Але, як і багато інших ці медикаменти не дають ніякого реального ефекту. Є таке? …

Ваш лікар, можливо, говорить Вам пити більше води і більше спати? Може бути він або вона навіть рекомендує взяти відпустку і відпочити? До речі це хороша рекомендація, особливо якщо Ви готові витратити трохи грошей і поїхати на море … М … Ми просто обожнюємо море …

Гаразд про море це інша тема …

Але жодна з цих рекомендацій не працює. Ви йдете на більш детальне обстеження, тому що незалежно від того, що Ви робите, Ви все ще відчуваєте схвильованість, біль, а в деяких випадках, думаєте, що серйозно хворі.

Після того як Ви пройшли огляд ендокринологів, неврологів, гастроентерологів, ревматологів та інших лікарів, Ви відчуваєте, що медицина не може допомогти, все як горохом в цегляну стіну.

Так що ж це може бути?

Ви просто страждаєте від розладу, що часто упускається з виду, дефіциту магнію.

Що таке дефіцит магнію в організмі?

Магній є важливим мінералом для нас.

Він використовується у величезній кількості процесів в організмі, відповідальних за більш ніж 300 біохімічних реакцій. Аденозинтрифосфат — це з'єднання, яке забезпечує енергією клітини, що містить магній і допомагає їм функціонувати належним чином.

Є цілий ряд ускладнень, які можуть виникнути в результаті нестачі магнію в організмі. Це питання часто навіть не діагностується експертами. І найстрашніше, що часто цей дефіцит важко виявити сучасними діагностичними методами.

Численні переваги магнію для здоров'я полягають у передачі нервових імпульсів, регулювання температури тіла, детоксикації, виробництві енергії і формуванні здорових кісток і зубів.

Дефіцит магнію в організмі може бути як первинним, так і вторинним. У першому випадку недолік цього мікроелемента пов'язаний з вродженими генетичними дефектами.

Вторинний дефіцит обумовлений особливостями харчування, соціальними умовами, способом життя, стресами, наявністю захворювань, а також фізіологічними станами, при яких збільшується потреба організму в магнії (вагітність).

Магній безпосередньо регулює стан клітинної мембрани і трансмембранний перенос іонів кальцію та натрію, самостійно бере участь у реакціях за освітою, накопичення, передавання і утилізації енергії, вільних радикалів і продуктів їх окислення.

Основна кількість магнію міститься в кістковій тканині і дентині зубів, в м'язової і нервової тканини, печінці та нирках. Тому він так важливий для всіх наших органів (нирок, серця, печінки та інших). Найважливіша роль магнію полягає також у тому, що він служить природним антистресовим чинником, що гальмує розвиток процесів збудження в центральній нервовій системі та знижує чутливість організму до зовнішніх впливів.

Взагалі, 1/2 — 1/3 всього магнію в організмі міститься в кістковій тканині. Близько 1% від усієї кількості магнію в організмі знаходиться у позаклітинній рідині і плазмі. Ось саме з цієї причини недолік магнію практично не можна діагностувати, ні аналізом крові ні багатьма сучасними методами …

І коли люди відчувають проблеми зі здоров'ям, вони думають, що мають якийсь недолік поживних речовин, наприклад, заліза або ще чого-небудь, але ніяк не магнію.

Сьогодні, багато вчених вважають, що ми повинні отримувати, принаймні, в два рази більше магнію, чим ми отримуємо в даний час.

Які причини дефіциту магнію?

Дієта або Ваш план харчування відіграє значну роль в дефіциті магнію, але не тому, що їжа, яку ви їсте з низьким вмістом магнію. Швидше за все, це тому, що продукти, які Ви їсте сьогодні активно виводять його з організму.

Це значною мірою через нездорового сучасного харчування. Ми споживаємо велика кількість вуглеводів, напоїв з кофеїном і алкоголь на регулярній основі. Регулярне споживання таких продуктів призводить до дефіциту магнію.

Вживання алкоголю впливає тим, що не дає організму поглинати вітамін D, який допомагає у свою чергу в поглинанні магнію. А так само цукор, який міститься в алкоголі, так і в інших продуктах харчування, регулярно виводить магній як відходи.

Так само кофеїн, діючи як сечогінний засіб, що очищає організм від всіх видів поживних речовин і магнію теж.

Плюс до всього із-за виснаження ґрунту, наша їжа бідна мінералами. Сьогодні активно використовуються хімічні добрива, пестициди та інсектициди в процесі вирощування монокультур, які проникають у грунт. Тому, у верхніх шарах грунту відбувається виснаження мінералів. «Головний мінерал» магній відсутній на більшій частині верхнього шару грунту, в результаті чого більшість населення відчуває його дефіцит.

Сильно виводять магній і багато лікарські засоби. Вам не раз напевно доводилося чути вислів: одне лікуєш, інше — калечишь… Не хочеться нікого образити, але часто це так…

Ознаки нестачі магнію в організмі

Якщо у вас є дефіцит магнію в організмі Ви можете відчувати деякі ознаки цього.

1. Втома

Це одна з перших причин, чому страждальці синдрому хронічної втоми приймають добавки магнію.

Дефіцит цього мікроелемента часто відбивається на загальному самопочутті людини. Люди, що відчувають нестачу магнію, відчувають постійну втому, скаржаться на швидку стомлюваність, ранкову втома, навіть після тривалого сну.

Так само до цього призводить постійний стан стресу. Коли ви перебуваєте в постійному, хронічному стані стресу, Ви використовуєте магнію більше, ніж зазвичай, що веде до подальшої втому. Будучи не в змозі впоратися зі стресом призводить до подальшого зниження магнію і цей процес може зациклитися.

Це жахливо …

2. Нестача магнію призводить до інсулінорезистентності

Як повідомляє клініка Московського Інституту Кібернетичної медицини, недолік магнію сприяє зниженню чутливості рецепторів до інсуліну, а неповноцінний відповідь на інсулін впливає як на захоплення клітинами глюкози, так і на транспортування магнію в клітини.

Крім того, дефіцит магнію негативно впливає на секрецію і активність інсуліну, що сприяє формуванню і прогресуванню інсулінорезистентності , що призводить до зниження метаболізму.

Все це призводить до проблем з шлунково-кишковим трактом. Все чіпляється одне за одне і нам ставати зовсім недобре …

Тепер знайте, магній допомагає Вам отримати максимум від вашого харчування.

3. Недолік магнію призводить до безсоння

Ми постійно кудись поспішаємо, життя проходить у звичної метушні. Не встигнеш озирнутися — день підійшов до кінця і пора знову лягати спати.

Деякі навіть думають, що якщо б людина спав 24 години в добу, то встигав би зробити абсолютно все. Але у деяких людей навпаки є реальна проблема зі сном.

За деякими джерелами, на якість сну важливий вплив чинять такі мінерали, як кальцій і магній. Магній бере безпосередню участь у роботі і синтезі нервових клітин, які командують імпульсами сну. Адже саме цей мінерал відповідає за хорошу провідність нервових каналів і створює умови для природного розслаблення, коли це потрібно.

4. Недолік магнію призводить до м'язових болів і проблем з кістками

Магній стимулює ферменти, які допомагають нормалізувати рівень кальцію в організмі, а так само рівень калію та інших необхідних вітамінів і мінералів. Він також зупиняє надлишок кальцію накопичується в Вашої м'язової тканини.

Фіброміалгія, синдром неспокійних ніг, болі в м'язах, судоми та інші проблеми можуть бути пов'язані з нестачею магнію. Якщо врахувати, що магній допомагає правильному засвоєнню багатьох мінералів і особливо кальцію, то він точно допоможе здоров'ю кісток.

5. Із-за дефіциту магнію відбувається часта нудота

Так, це так… При нестачі мінералів в організмі, включаючи магній, відбувається порушення їх обміну та засвоєння, що може викликати серйозний дискомфорт. Одна з таких неприємних ситуацій може бути пов'язана з нудотою.

Ви можете в кінцевому підсумку відчувати сильну слабкість.

6. Апатія, стрес, депресія і … нестача магнію

Магній тісно пов'язаний з правильною біохімією мозку.Депресія – це психологічний стан, який відзначається песимістичним настроєм і відсутністю активності. Дану проблему часто лікують антидепресантами. Але вчені стверджують, що існує більш щадна альтернатива для лікування депресії.

Медичні дослідження показують, що однією з причин депресії може бути нестача магнію в організмі людини.

Люди, у яких спостерігаються симптоми депресії, такі, як пригніченість, втома, втрата інтересу до життя, тривога, безсоння і навіть думки про самогубство, як правило, мають недолік цього мікроелемента.

Магній відіграє ключову роль у підвищенні рівня серотоніну, також відомого як гормон щастя. Вироблення серотоніну, що відбувається в головному мозку, помогаетрегулировать настрій, апетит і сон.

Будь-які порушення в рівнях серотоніну можуть негативно вплинути на настрій людини, і в кінцевому підсумку стати причиною депресії. При дефіциті магнію в організмі людини рівень серотоніну знижується. Збільшення споживання магнію здатне виправити дисбаланс серотоніну і ефективно побороти депресію.

Хоча пишуть багато, тим не менш, антидепресивний ефект магнію ще не повністю зрозумілі медичній науці.

7. Тривога, плутанина в голові

Недоліки магнію пов'язані з сильною сприйнятливістю до психічних проблем, перетворюючи ваш мозок в киплячий казан! …

Згідно з дослідженням групи британських вчених магній є найважливішим нейромедіатором, і фактично є відповідальним за здатність нашого організму досягти стану спокою і гармонії.

Він є незамінним при наявності посттравматичного стресу, сильного нервового напруження або будь-яких душевних переживань, оберігаючи всі функції нашого організму від впливу кортизолу і норадреналіну, які можуть чинити на нього саме згубний вплив.

Схоже, вживання магнію допоможе тримати вас спокійним і зібраним…

8. Магній і судоми

Ми знаємо, що м'язові судорогимогут відбуватися в будь-якому віці, але більше докучають особам середнього і старшого віку.

У ряді випадків судоми в ногах є симптомом таких захворювань як атеросклероз (переміжна кульгавість), діабет, варикозне розширення вен, цироз печінки, ураження щитовидної залози та інших.

Однак, за деякими джерелами, саме 75% людей страждають судомами, особливо в ногах, тому, що дефіцит магнію відчувають приблизно 80% людей. Це пов'язано з тим, що з неправильного раціону харчування багатьох людей неможливо набрати необхідну добову норму.

9. Нестача магнію викликає проблеми з мозком

Американські дослідники з університету Остіна, штат Техас прийшли до висновку, що за допомогою прийому магнію людина здатна в деякому роді упорядкувати роботу свого головного мозку і тим самим суттєво поліпшити пам'ять.

Найважливіший аспект впливу магнію полягає в тому, що він стимулює вироблення нейротрофічних фактора – компонента, за допомогою якого мозок не дозволяє своїм клітинам старіти, фактично омолоджує їх. Таким чином, магній, крім усього іншого, ще й захищає наш мозок від різного роду дегенеративних захворювань, начебто хворобиальцгеймера.

Також вченими було виявлено, що регулярне вживання магнію збільшує показники синаптичної пластичності головного мозку – здатність мозку не піддаватися впливу таких емоцій, як страх, тривога і постстрессовим відчуттями.

10. Дефіцит магнію викликає проблеми з серцево-судинною системою

Недолік магнію знижує еластичність еритроцитів, що ускладнює їх проходження по капілярах, порушує мікроциркуляцію і вкорочує життя еритроцитів. Це може бути однією з причин розвитку анемії.

Через нестачу магнію кровоносні судини стискаються, що підвищує артеріальний тиск і це може призвести до ішемічної хвороби серця. Ой, це вже страшно…

Тому дефіцит магнію навіть прискорює процес старіння…

Якщо Ви боретеся кров'яним тиском спробуйте пройти додаткове обстеження і встановити свій рівень магнію в крові… Можливо це буде вирішенням Ваших проблем …

Як запобігти дефіциту магнію

Якщо у вас є які-небудь з цих перелічених вище непояснених симптомів, Ви можете звернутися до лікаря чи все ж спробувати змінити свій раціон харчування.

Для забезпечення організму магнієм важливо не тільки вживати продукти, багаті цим елементом!

Добова потреба в магнії становить 310-420 мг для дорослих. Під час вагітності і лактації потреба в магнії підвищується на 20-30% (до 340-355 мг), у спортсменів до 450 мг.

Повноцінний раціон здатний забезпечити організм достатньою кількістю магнію і інших необхідних речовин. З продуктів, в яких міститься найбільша кількість магнію, слід виділити пшеничні висівки, зародки пшеничних зерен (паростки пшениці) і …

Деякі з продуктів, багатих магнієм:

Насіння гарбуза

Насіння соняшнику

Соєві боби

Мангольд

Чорні боби

Авокадо

Горіх кешью

Шпинат

Коричневий рис

Вівсяні висівки

Гарбуз

Насіння кунжуту

Мигдаль

Ви можете також розглянути добавки з магнієм і Бади, але вони повинні бути прийматися з обережністю і тільки з схваленням Вашого лікаря.

Організм потребує великої кількості магнію, однак занадто багато магнію в організмі – теж шкідливо. З боку м'язової системи надлишок магнію проявляється слабкістю, з боку нервової системи – загальмованістю і апатією, з боку серцево-судинної системи — уповільненням частоти серцевих скорочень і зниженням артеріального тиску. При важкому надлишку магнію слабкість може перейти в мляві м'язові паралічі або параліч дихальних м'язів.

Так що краще, напевно, харчуватися правильно… В невеликих кількостях магній є в багатьох продуктах, тому скласти різноманітний раціон буде не складно.

Кращий спосіб наповнити організм магнієм овочеві соки або хоча б збільшувати кількість овочів у Вашому раціоні, що трохи складніше і Ваш рівень магнію в організмі збільшиться. Бажано, звичайно вибирати більш чисті органічні продукти харчування, які вирощені на своєму городі.

Як Висновок

До тих рекомендацій щодо збільшення рівня магнію в організмі, що ми дали в кінці статті, обов'язково стежити за своїм стилем життя і раціоном харчування. Пийте менше алкоголю, на скільки це можливо. Алкоголь подвоює силу виведення магнію з продуктів, які Ви їсте…

Магній є, як ми вже переконалися, вкрай важливим елементом для нас. Тому переконайтеся, що Ви їсте завжди здорову їжу і у Вас досить збалансована дієта.

Якщо ви починаєте відчувати будь-який з цих симптомів, і підозрюєте, що це може бути результатом дефіциту магнію, точно не займайтеся самолікуванням без консультації з лікарем. Краще переходьте на правильне і збалансоване харчування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *