Від них варто відмовитися!
Статистика стверджує, що кожен десятий житель Землі страждає на діабет. Люди, що піклуються про своє здоров'я, намагаються вживати в їжу максимум корисних продуктів, однак і від них можна очікувати шкоди.
Діабет другого типу починається, коли організм перестає виробляти інсулін – гормон, який контролює рівень цукру в крові. Серед причин хвороби: мала рухливість, зайва вага, куріння, зловживання алкоголем та їжею, яка підвищує рівень цукру. А ще – кілька продуктів, які шкодять, але про це мало хто знає. Ось харчові звички, від яких пора відмовитися, інформує Ukr.Media.
Надлишок крохмалистих овочів
Так-так, мова відразу ж піде про безневинні здавалося б, продукти. Вони, звичайно, корисні. Так, свіже дослідження показало, що антиоксиданти, що містяться в них, знижують ризик діабету другого типу. Але є нюанс: не потрібно вживати багато крохмалистих овочів. До них відносяться різні види картоплі, кукурудза, боби. І особливо важливо не змішувати їх з продуктами з високим вмістом вуглеводів – тим же рисом або кіноа.
Перекуси сухофруктами
Сухофрукти завжди вважалися здоровою їжею, але вони можуть підвищувати цукор в крові. Причина проста: якщо з'їсти свіжий персик, напевно насититеся одним. Якщо ж порадувати себе висушеним персиком, їх може знадобитися більше. А значить, більше цукру! Так що час від часу можна перекушувати сухофруктами, але краще брати звичайні свіжі фрукти і ягоди.
Надлишок горіхів
Корисні поліненасичені жири, що містяться в горіхах і насінні, допомагають підвищити чутливість до інсуліну. А лісові горіхи «включають» частину мозку, яка контролює апетит. Але не варто занадто ними захоплюватися: горіхи калорійні і довго перетравлюються.
Любов до червоного м'яса
Є дослідження, що показують зростання ризику діабету на 19% при щоденному вживанні червоного м'яса. Вважається, що надлишок заліза руйнує клітини, що виробляють інсулін.
Захоплення готовою їжею та фастфудом
Регулярне поїдання хотдогів, бургерів і смаженого бекону підвищує ризик розвитку діабету другого типу аж на 51%. Головну роль в цій статистиці відіграє надлишок консервантів і солі.
Джерело: ukr.media