Гімалайська рожева сіль: користь і шкода

Ви навіть не уявляєте, на що здатні ці крупинки!

Гімалайська рожева сіль – це вид кам'яної солі, який видобувають в регіоні Пенджаб в Пакистані (середня Азія). Сама шахта знаходиться в передгір'ї Соляного хребта на відстані 310 км від Гімалаїв, інформує Ukr.Media.

Рожеву сіль добувають ручним способом, без використання вибухових речовин, а потім сушать на сонці. Незвичайний колір продукту дає оксид заліза. Сам мінерал утворився в результаті морських відкладень часів Юрського періоду. З давніх часів гімалайську сіль використовували для зберігання м'яса і риби.

Гімалайська сіль буває різного розміру і структури – від дрібнозернистої розсипчастої до великої кристалічної.

Вона складається з:

  • Хлорид натрію – 95-98 %
  • Полігатита (водний сульфат калію, кальцію і магнію) – 2-4%
  • Фтор – 0,01 %
  • Йод – 0,01 %
  • Інші мікроелементи в невеликих кількостях.

Користь гімалайської солі

Незважаючи на заяви про користь гімалайської солі, немає наукових доказів її переваг для здоров'я порівняно із звичайною кухонною сіллю. Тому рожеву сіль можна використовувати в тих же цілях, що і кам'яну сіль:

  • Гігієна ротової порожнини. Додайте трохи солі у воду, дайте кристаликам розчинитися. Використовуйте отриманий розчин для полоскань. Це хороший спосіб боротьби з неприємним запахом з рота, болем і кровотечею ясен. Оптимальна кількість процедур: 3-4 на день.
  • Рожева сіль проти акне. Використовувати рожеву сіль можна і в лікуванні вугрової висипки. Вона "витягує" з шкіри токсини, очищає і відлущує її. Гімалайська сіль входить до складу різноманітних косметичних продуктів, наприклад, мила і скрабу для обличчя.
  • Від болю в суглобах рекомендується приймати теплі ванни з додаванням ½ чашки сольового розчину.

Застосування гімалайської солі в кулінарії

Провідні шеф-кухарі використовують рожеву гімалайську сіль замість кухонної солі, в тому числі, для прикраси страв. Плити з солі використовуються також в якості посуду для приготування їжі. Риба і м'ясо на плитах з гімалайської солі можуть зберігатися впродовж деякого часу. Потім плити повільно нагрівають до температури близько 200 °С і використовують як звичайну варильну поверхню.

Можлива шкода рожевої солі

Пам'ятайте, що гімалайська сіль, як і звичайна кухонна, – це хлорид натрію. Якщо перестаратися з сіллю, то можна загострити симптоми гіпертонії та інших небезпечних захворювань. Нагадуємо, що безпечна денна норма: одна повна чайна ложка гімалайської або іншої солі на день.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *