Фактори, які впливають тільки на жіночий інсульт

Якщо нога паралізована, мова порушена, а кут рота опустився, потрібна швидка допомога — це ознаки інсульту.

У жінок існують особливі фактори ризику розвитку інсульту — протизаплідні таблетки або прееклампсія. Особливо схильні до ризику пацієнтки з діабетом, тому лікарі рекомендують проходити постійні обстеження, інформує Ukr.Media.

Гормони впливають на ризик інсульту у жінок

Гормони — вирішальний фактор ризику інсульту у жінок. Ризик серцево-судинних захворювань під час вагітності підвищується на 20%; уражається приблизно 30 з кожних 100 000 жінок. Якщо присутні інші фактори, ризик може збільшитися до 84%. Жінкам з надмірною вагою і високим кров'яним тиском, які хочуть мати дітей, слід звернутися за порадою до лікаря. Іноді рекомендується приймати ліки до вагітності, щоб запобігти прееклампсії. У пацієнток, у яких вже була прееклампсія, ризик інсульту навіть вище. Основні ознаки прееклампсії високий кров'яний тиск, підвищена екскреція білка з сечею і сильні набряки.

Протизаплідні таблетки і мігрень з аурою — не менш небезпечні фактори ризику

У молодих жінок ризик інсульту підвищується, якщо використовуються протизаплідні таблетки. Ризик в останні роки зменшився з новими препаратами, які містять менше естрогену, але все ще залишається підвищеним. Ожиріння, підвищений холестерин і куріння — обтяжуючі фактори, які значно збільшують вірогідність інсульту. У жінок з супутніми симптомами мігрені, інсульт розвивається частіше, ніж у чоловіків. Якщо жінки з аурою страждають від мігрені і приймають таблетки, ризик інсульту приблизно в 7 разів вище. Якщо вони курять, ризик навіть збільшується в 10 разів. Експерти радять жінкам, які страждають на мігрень з аурою, не приймати протизаплідні таблетки і не курити ні за яких обставин. Сімейна історія інсульту також підвищує ризик розвитку захворювання у нащадків, особливо в поєднанні з використанням гормонального препарату. Сімейна пара повинна поговорити зі своїм гінекологом про альтернативні методи контрацепції.

Класичні фактори ризику — надмірна вага, високий кров'яний тиск і недолік фізичної активності

Крім гормонів у жінок важливу роль у розвитку інсульту відіграють класичні фактори ризику: ожиріння; цукровий діабет; миготлива аритмія; недолік фізичної активності; високий кров'яний тиск. Гіпертонія є однією з найбільш поширених причин інсульту у жінок середнього віку. Німецькі вчені радять пацієнтам перевіряти артеріальний тиск не рідше двох разів на рік. Якщо він постійно підвищений і не змінюється зі зміною способу життя, слід використовувати антигіпертензивні засоби. Крім того, зниження стресу — перевірений метод запобігання ускладнень. Після менопаузи у деяких жінок є ще один важливий фактор ризику — миготлива аритмія. Вони набагато частіше страждають від серцевої аритмії, ніж чоловіки. Експерти рекомендують послідовно лікувати миготливу аритмію. Своєчасна терапія знижує ризик інсульту на 70%.

Жінки з цукровим діабетом особливо схильні до ризику

Жінки з діабетом — особлива група: ризик захворювання на 27% вище, ніж у чоловіків з діабетом. Тяжкість інсульту набагато більш виражена у діабетиків. Пацієнтки часто мають інші фактори ризику, які сприяють виникненню інсульту: абдомінальне ожиріння; високий кров'яний тиск; порушення вуглеводного і ліпідного обміну. Атеросклероз — процес, при якому артерії звужуються і засмічуються бляшками. Атеросклероз, тобто поступова кальцифікація артерій — основна причина інсульту у додаток до високого кров'яного тиску. Важливо розпізнавати і лікувати діабет на ранній стадії, тільки тоді можна буде максимально ефективно знизити ризик смертності. Хороша профілактика може мати сильний ефект, особливо у особливих груп ризику. Якщо виникає біль у голові, розлади зору, мовлення або зміни настрою — важливо негайно викликати швидку допомогу. Як при інсульті, так і при інфаркті кожна хвилина дорогоцінна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *