Стоматологи розвінчали головні міфи про карієс.
Про карієс так багато кажуть, що будь хто вважає себе фахівцем і знає, від чого псуються зуби. А давайте перевіримо, які з ваших знань вірні, а які — лише розтиражований міф, інформує Ukr.Media.
У дітей не буває карієсу
Абсолютний міф! Молочні зуби так само схильні до карієсу, як і постійні. І багато проблем з зубами починаються в дитячому віці. Тому стежити за станом зубів потрібно з самого раннього віку, слід привчати дітей до турботи про порожнину рота, регулярно відвідувати стоматолога і при виникненні вогнищ захворювання своєчасно лікувати зуби.
Солодке — основна причина карієсу
Не правда! Саме по собі солодке зуби не псує, а ось тривалість його перебування на зубах впливає на їх стан: вуглеводи — дуже хороша живильне середовище для бактерій. Якщо не їсти солодке на ніч, не влаштовувати солодких перекусів між прийомами їжі, не їсти солодке липуче (карамельки, іриски), полоскати рот після їжі або використовувати жувальну гумку, то від цукерок зуби не постраждають.
Чим дорожче зубна паста, тим менше ризик захворіти карієсом
Це правда! Чим дорожча і якісніша ваша зубна паста, тим вона краще піклується про ваші зуби. Обов'язково звертайте увагу, щоб у складі пасти був кальцій.
Жуйка після їжі захищає від карієсу
Це правда. Жувальна гумка дійсно видаляє залишки їжі з поверхні зубів. Однак пам'ятайте, що жувати її для профілактики карієсу достатньо 10-15 хвилин. Подальше жування може згубно впливати на вашу систему травлення.
Яблука корисні для зубів
Навпаки. Кисле шкодить зубам не менше, ніж солодке. Кислота, що міститься в ягодах, фруктах і соках, може завдати нищівної шкоди емалі ваших зубів, що, у свою чергу, в подальшому може призвести до карієсу. Тому, до речі, свіжовичавлені соки завжди слід пити через трубочку.
Карієс — спадкове захворювання
Абсолютна правда! На жаль, спадковість — це один з факторів ризику при виникненні карієсу. Спадковість впливає на прикус, появу зубів мудрості, кількість зубів, рівність зубного ряду. Тому якщо у вас є якісь проблеми з зубами, намагайтеся оберігати від них своїх дітей, приводьте їх на огляди до стоматолога, займайтеся профілактикою і приділіть особливу увагу правильному харчуванню.
Чутливість зубів — перша ознака карієсу
Це міф. Підвищена чутливість зубів може виникати з різних причин: від тріщин і сколів до рецесії ясен.
Сточування і шліфування зубів можуть призвести до карієсу
На жаль, це так. І те, і інше втручання чинять сильний вплив на зуби (пошкодження, тріщини), яке може стати причиною карієсу. Однак при встановленні коронок без цих маніпуляцій, на жаль, не обійтися. Доводиться вибирати менше зло.
Насіння зміцнює зубну емаль
Міф! Народна чутка приписує насінню соняшнику практично фантастичні якості. Вона стверджує, що насіння можна використовувати як профілактичний засіб для боротьби з карієсом. Дійсно, в насінні містяться корисні речовини, наприклад, магній, цинк. Вони навіть вважаються природними антидепресантами, однак їх користь для зубів явно перебільшена. І навіть навпаки, постійне вживання насіння може привести до стирання емалі, викликати мікротріщини, а вони, в свою чергу, можуть стати причиною карієсу.
Зуби треба чистити після кожного прийому їжі
Ні! Чистити зуби необхідно не більше двох разів на день (втім, і не менше). Після прийомів їжі в обов'язковому порядку полоскати рот простою водою або спеціальним ополіскувачем. Турбота про гігієну порожнини рота врятує вас від безлічі проблем із зубами в майбутньому.
Джерело: ukr.media