Фахівці назвали основні шляхи поширення ВІЛ-інфекції в Україні

ВІЛ-інфекція в Україні у 66 % випадків поширюється через незахищені статеві контакти, а у 20 % – через введення наркотичних речовин за допомогою ін’єкцій.

Про це на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІДом, заявила голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

“Основним способом передачі ВІЛ-інфекції в нашій країні є статевий зв’язок. За даними перших трьох місяців 2018 року, 66 % випадків зараження на ВІЛ-інфекцію в Україні стаються через статеві стосунки, а 20 % – через введення наркотиків ін’єкційним шляхом. Тож провідним шляхом поширення ВІЛ-інфекції в Україні є статевий. За європейськими даними, у середньому людина  має сім статевих партнерів. Тому сьогодні важливо, щоб людина, яка веде активне сексуальне життя, зробила тест на ВІЛ-інфекцію”, – наголосила Лопатіна.

Вона закликала українців не боятися робити тестування на наявність ВІЛ-інфекції.

“Сьогодні тест на ВІЛ-інфекції досить простий. Не потрібно здавати кров з вени та очікувати тижнями на результат, як було колись. Зараз тест на ВІЛ — це 15 хвилин очікування, це — безболісно, безпечно та безоплатно. Є багато способів впливу на епідемію ВІЛ/СНІДу, однак, немає більш ефективного, ніж тестування та лікування”, – підкреслила Лопатіна.

Вона також навела статистику показників захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні.

“За оціночними даними, в Україні нараховується понад 240 тисяч осіб, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Під медичним наглядом — лише 140 тисяч пацієнтів і близько 100 тисяч отримують ефективне лікування”, – зазначила Лопатіна.

Як повідомляв Укрінформ, Україна займає перше місце за масштабами поширення ВІЛ-інфекції у Європі, зокрема, через низький рівень виявлення цієї інфекції. В Україні понад 100 тисяч людей не знають, що у них є ВІЛ-інфекція. Водночас сьогодні тестування на ВІЛ-інфекцію можна зробити у свого сімейного лікаря. Цей аналіз входить у пакет гарантованих медичних послуг.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *