Експерти розповіли про небезпеку диму від спалювання листя, про яку багато хто навіть не здогадується

Багато людей і не підозрюють про шкоду, здавалося б, такої невинної звички, як спалювання листя. Але вона завдає серйозної шкоди нашому здоров'ю, інформує Ukr.Media.

Екологи заявили:

" Викиди в атмосферу, які утворюються під час спалювання опалого листя, в 350 разів шкідливіше тютюнопаління".

Але чому це так шкідливо? Вся річ у тому, що, коли ми спалюємо опале листя, і якщо воно вологе, воно димить. Це — чадний газ. Але, крім цього, утворюється такий канцероген, як бензопирен. Він може збільшувати ризики онкологічних захворювань.

Якщо спалити одну тонну сміття, в повітрі утворюється 30 кг дуже шкідливих хімічних речовин. Вони нікуди не подінуться, якщо немає відповідних погодних умов. Тобто ці компоненти проникнуть у ґрунт, забруднять землю і воду.

Всі ми знаємо про шкоду куріння. Але правда в тому, що, якщо ви стоїте поруч з багаттям, при якому спалюється листя, і дихаєте цим повітрям — це у 350 разів гірше.

На жаль, спалювання листя відбувається в багатьох країнах, в тому числі і в Україні.

Є навіть популярний міф: якщо ви спалите листя, ґрунт стане більш родючим. Але експерти запевняють, що це не так. Це не тільки псує його, але і шкодить вашим легеням.

Нещодавно в соцмережах казали про те, що в Києві перевищена концентрація шкідливих речовин. Багато жителів перевіряли забрудненість за допомогою спеціальних програм і сайтів. Але держадміністрація міста запевнила, що в повітрі столиці немає жодного масштабного підвищення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *