Експерти пояснили, чим небезпечна кава навинос

Якої шкоди здоров'ю може завдати вживання кави, купленої навинос, розповіли експерти, інформує Ukr.Media.

Купувати каву на винос у стаканчику з пластиковою кришкою — звичка багатьох українців. Тим часом є дві причини відмовитися від формату to go, або "з собою", впевнені медики. Насамперед, за їх словами, напої, що контактували з пластиковою тарою, можуть негативно впливати на організм.
По-перше, згідно з нещодавніми дослідженнями, у напоях, які ми п'ємо з одноразових стаканчиків із пластиковими кришками, міститься величезна кількість мікрочастинок пластику. Ми досі не знаємо, як вони діють на людину. Але мікрочастинки полімерів виявляються в найпотаємніших частинах організму, і в культурах клітин дослідникам було видно, що він (пластик, — ред.) негативно впливає на біохімічні процеси і потенційно може бути причиною різних захворювань. Поки що шкідливий вплив цих мікрочастинок на організм не зафіксовано, але ми не знаємо, чи не з'ясується щось страшне надалі, попередили фахівці.

По-друге, культура вживання кави "з собою" суперечить принципам раціонального харчування.

У багатьох людей є реакція виділення шлункового соку на вживання кави. Якщо десь між сніданком і обідом випити кави, можна відчути такий голод, що не вдасться втриматися від перекусу, і перекус цей навряд чи виявиться здоровим, пояснили лікарі.

Крім того, самі по собі напої, які зазвичай наливають у стаканчики з пластиковими кришками і продають на винос, можуть бути шкідливими для організму, додали експерти.

Ці кавові напої часто містять досить багато калорій за рахунок молока і багато цукру за рахунок сиропів, які в них додають. Аналіз, проведений кілька років тому у Великій Британії, показав, що в одному з видів кави було мало не 18 чайних ложок цукру на півлітрову склянку. Ми не помічаємо цього, тому що в розчиненому вигляді цукор поглинається набагато простіше. Потрібно це контролювати, якщо ви не хочете, щоб додавалися сантиметри на талії. І для здоров'я шкідливо вживати велику кількість цукру.

Найкраще пити каву з мінімальною кількістю добавок зі звичайної чашки, причому після повноцінного прийому їжі, радять фахівці.

Джерело: ukr.media

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *