Доведено наукою: чому корисно спати вдень

Дослідження показали, що короткий денний сон поліпшує настрій, зміцнює здоров'я і, що найважливіше, підвищує продуктивність! Денний сон особливо корисний, якщо Ви недосипаєте вночі. Чим раніше ми компенсуємо недолік сну, тим швидше це позначиться на нашому імунітеті, інформує Ukr.Media.

Щоб перезавантажити мозок

Особливо це корисно тим, чия діяльність пов'язана з обробкою інформації, комп'ютерами і екранами. Останні як ніщо інше завантажують мозок, через що знижується уважність і продуктивність. Щоб покращити ці показники, потрібно хоча б півгодини подрімати вдень. До речі, це не наша вигадка, а результати дослідження Гарвардського університету. Місцеві психологи з'ясували: у людей, які регулярно сплять вдень, продуктивність мозку набагато вища, ніж у тих, хто відмовляється від такого відпочинку.

Щоб поліпшити концентрацію та уважність

Напевно, ви помічали, що навіть після 10-годинного сну працюється не завжди легко. І, перш за все, це пов'язано з тим, що не всі люди отримують достатньо енергії після нічного відпочинку. Більш того, навіть сомнологи (фахівці, що вивчають сон) кажуть: краще менше спати вночі, але обов'язково розслаблятися вдень. Цьому є і наукове підтвердження. Так, фахівці з Каліфорнійського університету, опитавши кілька сотень людей, які регулярно практикують 20-хвилинний сон, з'ясували, що він дійсно збільшує концентрацію уваги і працездатність на 30-50%.

Щоб контролювати рівень стресу

У сучасної людини що не день, то нерви. Тому іноді організм настільки втомлюється від подразнень, що просто вимагає негайного відключення. І якщо такий напружений стан дотягнути до вечора, середньостатистичного 7-годинного сну вночі буде недостатньо для відновлення. Та й навіщо так мучити себе, якщо можна просто подрімати вдень? Це краще за будь-які заспокійливі і антидепресанти. Будьте впевнені, що після такого відпочинку повернутися до справ буде набагато простіше.

Щоб знизити ризик серцево-судинних захворювань

Це само собою випливає з попередньої причини. Адже чим менше ви переживаєте і відчуваєте стрес, тим краще себе почуваєте і тим здоровішим буде ваш організм. Але справа не тільки в цьому. Американські вчені з'ясували, що через зміни у способі життя сучасної людини, яка багато працює, розважається в основному вночі і часто відчуває різного роду нервові зриви, середня тривалість сну зменшилася приблизно на дві години, а, відповідно, його якість теж. Щоб відновити дисбаланс, виділяйте близько години для релаксу вдень. До того ж, це знижує ризик інфарктів та інсультів на 40%.

Щоб підняти настрій

Не дарма ж кажуть, що ранок вечора мудріший. Нехай навіть цей «ранок» настане трохи не за графіком. Після денного сну, коли роздратований мозок і втомлений організм перезавантажилися, і ви готові до нових звершень, ваше самопочуття теж має покращитися. А, значить, і усміхатися захочеться частіше. Не дарма ж італійці і іспанці, які звикли до сну вдень, такі здорові і щасливі, а тривалість їх життя — одна з найвищих у світі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *