Дослідження: порушення сну може призвести до розриву ДНК

Нове спостережливе дослідження, проведене медиками з Гонконгу, показало, що порушення сну пов&#039язані з пошкодженням ДНК.

Доктор Сіу-Вай Чой з Гонконзького університету і його колеги зі Східної лікарні Памели Юд Нетерсоул, Лікарні королеви Мері і Гонконзького університету вивчили вплив гострого порушення сну на пошкодження ДНК. Дослідження описано в журналі Anesthesia, інформує Ukr.Media.

У дослідженні взяли участь 49 здорових штатних лікарів, чию кров брали на аналіз в різний час.

«Дослідження велося протягом чотирьох місяців, — пояснюють учені. — Вихідні зразки крові були взяті вранці в учасників обох груп після трьох днів нормального і спокійного сну».

Крім цього, медики взяли зразки крові у працівників швидкої допомоги на наступний ранок після гострої депривації сну через нічну зміну, протягом якої вони спали менше трьох годин. Під час нічної зміни у лікарів спостерігалося менше базової експресії гена репарації ДНК і більше розривів ДНК, ніж у учасників, які не працювали вночі.

«Незважаючи на те що ця робота більшою мірою попередня, виходячи з результатів, ясно, що навіть одна ніч депривації сну може запустити події, що здатні вплинути на розвиток хронічних захворювань», — говорить доктор Чой.

«Анестезіологи та інші медичні працівники часто працюють в нічні зміни і виїжджають на виклики, а шаблони їхньої роботи часто змінюються з ночі на день, — розповідає професор Енді Клейн, головний редактор журналу Anesthesia. — Це дослідження важливе тим, що воно надалі дозволить вивчити вплив змін підходів до роботи та інших втручань за допомогою оцінки розривів ДНК так само, як це зробили автори цієї проривної роботи».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *