Дослідження вчених: депресія і тривожність несуть аналогічний ризик для здоров&#039я, як куріння і ожиріння

Дослідники виявили, що порівняно з пацієнтами, які не відчували тривоги і депресії, ризик розвитку низки захворювань у «депресивних» пацієнтів був істотно підвищений.

Люди, які страждають від тривожності і депресії, можуть піддаватися підвищеному ризику розвитку інших захворювань, включаючи хвороби серця, йдеться в новому американському дослідженні. Вчені стверджують, що ризик в даному випадку може бути порівняний з ризиками при курінні і ожирінні. Наукова робота опублікована в журналі Health Psychology, інформує UkrMedia.

Автори проаналізували дані про стан здоров'я більше 15 000 дорослих, за якими спостерігали протягом чотирирічного періоду під час великого дослідження стану здоров'я літніх американців. У 16% з них спостерігався високий рівень тривоги та депресії, 31% страждали ожирінням, а 14% були курцями.

Дослідники виявили, що порівняно з пацієнтами, які не відчували тривоги і депресії, ризик розвитку низки захворювань у «депресивних» пацієнтів був істотно підвищений: хвороб серця – на 65%, інсульту – на 64%, гіпертонії – на 50%. І особливо високим виявився ризик розвитку артриту – на 87%.

«Такий високий рівень ризику аналогічний ризикам, яким піддаються курці або пацієнти з ожирінням, а що стосується артриту, то тривожність і депресія, мабуть, продукують навіть ще більший ризик, ніж куріння і ожиріння», – говорить старший автор дослідження Аойф О'Донован (Aoife O Donovan) з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF).

Дослідницька група виявила зв'язок між депресією і тривогою з такими симптомами, як головний біль, біль у спині, розлад шлунка і задишка. Наприклад, від головного болю на 161% частіше страждали пацієнти з депресією і тривогою, тоді як у курців та пацієнтів з ожирінням не спостерігалося збільшення частоти головних болів.

Дослідження не виявило кореляції між депресією і підвищеним ризиком розвитку раку.

«Наші результати відповідають багатьом іншим дослідженням, які показують, що психологічні розлади не є значущим фактором розвитку раку. Нам потрібно припинити списувати розвиток раку на стрес, депресію і тривогу», – говорить О ' Донован.

Важливо відзначити обмежений характер даного дослідження, так як дані були отримані з самозвітів пацієнтів, а не завдяки їх клінічній оцінці. Дані, які пацієнти повідомляють самі про себе, складно перевірити і їх можна по-різному інтерпретувати. Дослідження ґрунтувалося на докладних інтерв'ю та інших методах обстеження, тому вони носять наглядовий характер.

Також потрібно зауважити, що про зв'язок між депресією і серцевими захворюваннями, багато говорилося і у попередніх дослідженнях останніх років, а нинішнє дослідження лише підтверджує їх результати.

Дослідники підкреслили також важливість того, щоб медичні працівники приділяли більше уваги депресії та тривозі, як прогностичним параметрам інших захворювань.

«Симптоми тривоги і депресії тісно пов'язані з поганим станом здоров'я, тим не менше, їм все ще приділяють набагато менше уваги при наданні первинної медичної допомоги порівняно з такими факторами, як куріння і ожиріння», – говорить автор дослідження Андреа Найлс (Andrea Niles).

Як і у всіх дослідженнях такого типу, результати даної роботи не доводять існування прямого зв'язку, але вони можуть вказувати на серйозні потенційні фактори ризику.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *