Дослідження: які лікарі краще — чоловіки чи жінки?

І у кого краще лікуватися?

Нове захоплююче дослідження показало, що існує значна відмінність у лікуванні пацієнтів лікарями-жінками і лікарями-чоловіками, пише видання Her, інформує Ukr.Media.

У дослідженні було поставлено питання: «Чи відрізняються результати лікування пацієнтів у лікарів чоловічої і жіночої статі?»

Дослідники з Гарвардського університету вивчили записи про 1583028 відвідування пацієнтів. З'ясувалося, що протягом 30 днів після прибуття до лікарні показники смертності та повторної госпіталізації були значно нижчими, якщо лікарем пацієнта була жінка.

Це стосувалося пацієнтів з різноманітними станами з різним рівнем або ступенем тяжкості.

Причину таких результатів виявилося легко пояснити, крім того, дослідження також показало, що підхід у лікуванні у чоловіків і жінок значно відрізняється.

З'ясувалося, що жінки-лікарі частіше надають профілактичну допомогу та психосоціальні консультації. Вони також більш схильні дотримуватися клінічних рекомендацій.

«Наші результати показують, що потенційні відмінності в практиці чоловіків і жінок-лікарів можуть мати важливі клінічні наслідки для результатів лікування пацієнтів».

Він також додав, що жінки-лікарі мають більш орієнтований на пацієнта стиль спілкування, озвучують більш підбадьорюючі прогнози і практикують більш тривалі відвідини, ніж лікарі-чоловіки. У публікації навіть говорилося, що за цією логікою, якби всі лікарі були жінками, було б врятовано 32000 життів.

Хоча дослідження в одній лікарні в США не охоплює всю медичну індустрію, це важливий висновок, який ще більше підкреслює дискримінацію в різниці заробітної платні.

Як ви думаєте, чи потрібно, щоб лікарями працювали лише жінки?

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *