Домбровскіс сказав, що має зробити Україна для отримання другого траншу з ЄС

Україна для отримання другого траншу четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС має провести низку реформ, зокрема в енергетичній сфері.

Про це заявив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс на спільній з Президентом Петром Порошенком прес-конференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми обговорювали умови отримання (Україною – ред.) другого траншу (пакету макрофінансової допомоги ЄС – ред.), які стосуються проведення секторальних реформ, зокрема у енергетиці… Коли ми говоримо про умови для другого траншу – це, в принципі, все те, що Україна в змозі виконати і що відповідає інтересам економіки України і прискоренню її зростання", – сказав Домбровскіс.

Він додав, що кількість проведених за останні роки реформ в Україні "дійсно вражає".

Коментуючи останні дії Росії у Керченській затоці, Домбровскіс зауважив, що оскільки вони негативно позначилися на українській економіці, особливо це стосується припортових міст українського Приазов'я, у Єврокомісії розглянуть питання більш цілеспрямованої допомоги цим містам.

"Це (російська агресія в Керченській протоці – ред) також свідчить про те, як важливо взагалі продовжувати надавати Україні макрофінансову допомогу", – зазначив віце-президент Єврокомісії.

Читайте також: Столтенберг підтвердив рішуче засудження агресії Росії проти України

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство фінансів 11 грудня підтвердило отримання першого траншу четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 млн євро у вигляді позики під ставку 1,25% з погашенням у квітні 2033 року.

У Мінфіні зазначили, що перелік вимог, які Україна має виконувати, щоб отримувати макрофінансову допомогу Євросоюзу, містить зобов’язання у сфері боротьби з корупцією, якості державного управління та податкової системи, реформу енергетичного сектору, соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах, а також реформу системи управління державними фінансами.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *