Дівчинці завивали волосся, як раптом вона зблідла і втратила свідомість. У лікарні пояснили, що це симптом рідкісного захворювання

Виявляється цей стан буває у дітей від 5 до 13 років.

Алісія Філліпс робила зачіску молодшій сестрі, коли тій несподівано стало погано, інформує Ukr.Media.

Як Алісія пізніше написала на своїй сторінці в Facebook, вона завивала волосся молодшій сестричці перед відвідуванням церкви, коли відбувся один із найстрашніших моментів у моєму житті.

Алісія займалася волоссям сестри всього близько 5 хвилин, коли помітила, що дівчинка зблідла. Коли у маленької Грейсі стали проявлятися позиви до блювоти, старша сестра запитала, чи не нудить її, а потім змусила своїх дітей звільнити ванну кімнату. Але Грейсі не знудило, натомість вона зомліла.

Алісія написала, що секунд через 30 після появи симптомів, вона подивилася на Грейсі та була вражена її виглядом: «Вона неймовірно бліда, у неї посиніли губи, і вона починає втрачати свідомість. У неї сильно розширилися зіниці, і мені довелося її підхопити. Я покликала Дейла на допомогу. У Грейсі на обличчі застиг порожній вираз, і вона зовсім не реагувала ні на що близько хвилини. Ще у неї тряслися руки. Було дуже схоже на судомний припадок».

Дівчинка швидко прийшла в себе і сказала рідним, що відчуває себе краще, але була трохи дезорієнтована. Алісія додала «що пам'ятає, як ми розмовляли, але не могла нас бачити».

Стурбовані родичі відвезли дівчинку в лікарню, де лікарі провели кілька тестів і виявили, що Грейсі страждає від захворювання, яке називається ситуаційне синкопе.

Алісія пише: «Виявляється, існує стан, який називається ситуаційне синкопе, і він впливає на дітей у віці від 5 до 13 років. Лікарі сказали, що зустрічають таких 1-5 випадків в рік. Розчісування волосся, завивка, плетіння кіс або фарбування волосся призводять до нервової стимуляції на голові, в результаті чого у деяких дітей виникають симптоми, схожі з судоржними припадками».

Синкопе — це медичний термін для втрати свідомості. Виникає в результаті тимчасового зниження потоку крові до мозку і може траплятися в будь-якому віці у людей з або без проблем зі здоров'ям.

Дослідження 1525 пацієнтів з синкопе показало, що у 111 з цих дітей непритомність було спровоковане доглядом за волоссям. З 111 осіб 78% виявилися дівчатка. Частіше призводить до розвитку симптомів розчісування, а не обрізання волосся.

Ознаки що наближається непритомність: сильне серцебиття, запаморочення, нудота. Лікарі рекомендують сісти або лягти та підняти догори ноги, якщо ви відчуваєте наближення симптомів. Існує багато причин виникнення синкопе, тому після нападу варто звернутися до лікаря.

Алісія написала, що вони ніколи не чули про подібний стан. Але тепер вона хоче попередити інших про те, на які ознаки звертати увагу, якщо дитина блідна під час догляду за волоссям: «Якщо дитина скаржиться на біль в животі або головокруття, коли ви робите зачіску, посадіть її та слідкуйте за станом! Очевидно, таке трапляється дуже рідко, але коли трапляється, це дуже страшно!».

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *