Штучні пологи — друга назва кесаревого розтину.
Кесаревим розтином називається операція, при якій дитина витягується з материнського живота шляхом хірургічного розрізу на матці, передає Ukr.Media.
Штучні пологи — друга назва кесаревого розтину. Такі пологи можуть бути плановими, а можуть бути екстреними. Найчастіше кесарів розтин призначають при особливих обставинах, які можуть становити загрозу як життя матері, так і життя дитини.
У деяких випадках кесарів розтин — єдиний можливий варіант пологів з успішним результатом. Буває, що жінки самі просять провести таку операцію, щоб не терпіти тривалі, болючі перейми, а після — потуги.
Плюси кесаревого розтину
Кесарів розтин, в силу своєї специфічності, оповитий міфами та домислами. Сьогодні ми розвіємо п'ять з них, щоб ти могла з радістю чекати появи на світ своїх прекрасних діток.
1. Гіперактивність
Вважається, що кесарів розтин може стати причиною нестримної активності у підростаючого малюка. Гіперактивність — бич нашого століття. Правда, причина такої поведінки далеко не завжди кесарів розтин, і при мудрому вихованні цих проблем можна уникнути.
2. Проблеми з розумовим розвитком
Діти-кесарята відразу після народження ставляться на облік у педіатра і невропатолога. Але не варто переживати! Це стандартна процедура, яка проводиться виключно в цілях обережності. Якщо у малюка все ж виявляють затримку в розвитку, причиною зазвичай називають відразу кілька факторів, а не тільки кесарів розтин.
3. Фізична недорозвиненість
Кесарів розтин зовсім не обов'язково викликає необхідність в спеціальних програмах розвитку. До певного роду проблем в даному випадку може призвести потрапляння навколоплідних вод в дихальну систему, пізній перший вдих, ускладнення при наркозі.
Ризик виникнення ускладнень підвищується при проведенні екстреного кесаревого розтину, коли організм мами не встигають підготувати до процедури. Але навіть у цьому випадку ризик тільки підвищується і вже ніяк не стає стовідсотковим!
4. Частий плач
Величезний стрес, спровокований пологами, активізує різні гормони і зміцнює нервову систему малюка. Кесарята, які не пройшли через цей життєво необхідний процес, відчувають певну пригніченість нейро – і фізіологічних функцій. Різні проблеми з нервовою системою — можливий фактор ризику. Але зовсім непрогноз!
5. Нестача молока
Стан головного мозку у кесарят нормалізується на дев'ятий день після пологів. Дітки, що народилися природним способом, приходять в норму в перший день життя. Іноді процес лактації у мам дійсно порушується під впливом антибіотиків, адже саме материнське молоко гарантує правильний, гармоничий розвиток малюка.
Щоб попередити цю проблему, необхідно звернути особливу увагу на кваліфікацію лікаря, який буде проводити операцію, і не турбуватися даремно. Найчастіше молоко починає виділятися пізніше саме з-за стресу!
Ризики можливі при будь-якій операції. Завжди варто продумати їх заздалегідь, добре до них підготуватися і знати, що благополучний результат гарантують дві речі: правильний догляд за малюком і допомога кваліфікованого лікаря. Нехай твої дітки будуть здорові!
Джерело: ukr.media