Діти, які живуть поблизу автодоріг, частіше відстають у розвитку

Діти, які мешкають біля великих доріг або жили під час вагітності матері, виявили підвищений ризик аутизму та зниження когнітивних функцій.

У дітей, які живуть поруч з великими автомагістралями, збільшується ризик не лише фізичних хвороб. Вони, як з'ясували вчені, приблизно у два рази частіше отримують нижчі оцінки в тестах комунікаційних навичок у порівнянні з тими, хто живе далі від доріг. Про це говорить американська наукова робота, результати якої опубліковані в журналі Environmental Research, інформує Ukr.Media.

Крім того, у дітей жінок, які піддавалися під час вагітності впливу підвищеного рівня забруднюючих речовин, пов'язаних з дорожнім рухом (ультрадисперсних частинок і озону), була вище ймовірність виникнення затримок розвитку в дитячому і ранньому дитячому віці.

«Наші результати вказують, що слід звести до мінімуму вплив забрудненого повітря під час вагітності, а також в дитинстві та ранньому дитинстві, тобто в усіх ключових періодах розвитку мозку дитини», — заявила доктор Полін Мендола (Pauline Mendola), провідний автор дослідження.

Попередні дослідження пов'язували дію найбільш поширених забруднювачів повітря на вагітних жінок з низькою вагою дитини при народженні, передчасними пологами й мертворожденними. У деяких дослідженнях був виявлений підвищений ризик аутизму та зниження когнітивних функцій у дітей, що живуть поблизу автострад. Але результати досліджень про те, як вплив забрудненого повітря може вплинути на розвиток дитини, були досить суперечливими.

Під час даного дослідження вчені зіставили адреси 5 825 дітей з їх віддаленістю від великих доріг. Потім вони зіставляли домашню адресу і робочий адресу матері під час вагітності з даними Агентства з охорони навколишнього середовища про рівні забруднення повітря в даній місцевості. Отримані дані вони співвіднесли з результатами тестів з оцінки розвитку дитини: дрібної моторики, рухових навичок, спілкування, соціалізації та здатності вирішувати завдання.

У порівнянні з дітьми, що живуть на відстані 800 метрів і далі від автомагістралей, що діти, які живуть ближче ніж 500 метрів від дороги, у два рази частіше погано проходив хоча б один тест на комунікацію.

Дослідники також оцінили вплив озону та ультрадисперсних вдихуваних частинок, що утворюються в результаті згоряння автомобільного палива. Дрібні вдихувані частки в 30 разів менше ширини людської волосини — вони можуть проходити через захисні бар'єри легенів і всмоктуватися безпосередньо в кров.

За словами авторів, результати показали, що вплив забрудненого повітря в ранньому дитинстві може привести до більш високого ризику затримки розвитку у порівнянні з аналогічними впливами в утробі матері, яка служить своєрідним бар'єром на їх шляху. Дослідження носить асоціативний характер і тому не може довести причину і наслідок. Автори зазначили, що для підтвердження їх висновків необхідні більш масштабні дослідження.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.