Дихання через ніс виявилося корисним для пам&#039яті

Нове дослідження, проведене в Швеції, показало, що дихання через ніс може поліпшити вашу пам&#039ять.

Вчені попросили учасників у віці від 19 до 25 років назвати як впізнанні, так і невпізнанні запахи, дихаючи через ніс, а потім виключно через рот. Дослідження показало, що учасники з заклеєним ротом після годинного відпочинку пам'ятають запахи в два рази краще.

Вчені стверджують, що дихання через ніс покращує перенесення подій в довгострокову пам'ять, підтримуючи інші недавні дослідження, які пов'язують носове дихання з поліпшеною пізнавальною здатністю. Це доводить, що при носовому диханні легше пригадати той чи інший об'єкт, інформує UkrMedia.

Професор, який очолював шведське дослідження, опубліковане в журналі нейронаук (JNeurosci), розповідає: "Спогади проходять через три основні етапи – кодування, закріплення і вилучення. Дихання через ніс збільшує пам'ять розпізнавання порівняно з диханням через рот під час стадії закріплення. Це показує, по-перше, що носове дихання важливо в критичний період, коли спогади поновлюються і посилюються. По-друге, це говорить про те, що нервові механізми можуть виникати з носового дихання".

До того ж, в багатьох інших дослідженнях було виявлено, що втрата нюху може бути одним з перших ознак хвороби Альцгеймера. Професор каже, що це "перший доказ того, що дихання безпосередньо впливає на зміцнення епізодичної пам'яті, підтверджуючи те, що основні когнітивні функції модулюються дихальним циклом".

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *