Після розпорядження суб'єктам господарювання, які здійснюють реалізацію даного лікарського засобу, потрібно прийняти необхідні заходи.
Відповідне розпорядження видала Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками, повідомляє прес-служба відомства, інформує Ukr.Media.
«Забороняю реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу Поліоксидоній супозиторії вагінальні і ректальні 12 мг, по 10 супозиторіїв, виробництва ТОВ "НПО Петровакс Фарм", Російська Федерація, з маркуванням російською мовою», – йдеться в документі.
При цьому регулятор уточнив, що прийняв зазначене рішення з метою активної протидії поширенню незареєстрованих лікарських засобів та таких, які офіційно не ввозилися на територію України.
Тепер суб'єктам господарювання, що здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, невідкладно після одержання даного розпорядження слід перевірити наявність вказаного препарату, а при його виявленні – вилучити з обігу для подальшої утилізації або знищення.
Раніше повідомлялося що в Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу «Аскорил». Під заборону потрапила серія ліків зчерез претензії до неї з боку Державної служби по контролю за ліками.
Після розпорядження всім аптекам та лікарням, а також іншим суб'єктам господарювання, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, невідкладно потрібно прийняти необхідні заходи.
Також відомо, що Міністерство охорони здоров'я України затвердило новий перелік препаратів, які входять в програму Доступні ліки. Наголошується, що всього в оновлений реєстр увійшли 258 препаратів, серед яких ліки для лікування серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми. При цьому уточнюється, що 64 препарати є безкоштовними для пацієнтів, а інші – з невеликою доплатою. У Моз зазначили, що вартість найдешевшого препарату в списку безкоштовних ліків становить 4,76 гривні, а найдорожчого – 898,22 гривні.
Джерело: ukr.media