Цих 7 симптомів можна не боятися

Деякі симптоми є умовно безпечними.

Перше і головне правило збереження свого здоров'я — своєчасне звернення до лікаря. Якщо ви відзначаєте у себе якісь незвичні, незрозумілі симптоми або такі, що насторожують, варто якомога швидше записатися на прийом — саме своєчасна діагностика багато у чому визначає успіх лікування. Але є ще одне правило: у жодному разі не панікувати, навіть якщо помічені ознаки здаються вам дуже страшними. Розповідаємо, яких страшних симптомів не варто боятися і чому, інформує Ukr.Media.

Біль грудях

Перше, про що ми думаємо, зіштовхнувшись з різким болем в області грудей — це серцевий напад. Але якщо цей біль не супроводжується іншими симптомами серцевого нападу, якщо пацієнт досить молодий і не хворіє на діабет або інші хвороби, що підвищують ризик серцевого нападу, швидше за все біль у грудях пов'язаний з більш нешкідливими хворобами. Найчастіше це може бути проявом печії, стресу, невралгії або навіть перенапруги грудних м'язів під час тренування. Але якщо біль не минає протягом декількох днів, обов'язково зверніться до лікаря.

Прискорене серцебиття

Як і біль у грудях, цей симптом необов'язково пов'язаний із захворюваннями серця. Тахікардія може бути ознакою стресу, зневоднення, нестачі сну або надлишку кофеїну. Але варто звернутися до лікаря, якщо прискорене серцебиття супроводжується задишкою або не минає протягом декількох днів.

Тремтіння у руках

Попри те, що тремтячі руки — один з основних проявів хвороби Паркінсона, не поспішайте лякатися, якщо зіштовхнулися з цим симптомом. Тремтіння у руках може бути викликане низьким рівнем глюкози у крові або порушеннями функції щитоподібної залози, а також зловживанням кофеїном та іншими стимуляторами. Але варто звернутися до невропатолога, якщо тремтіння у руках супроводжується уповільненими рухами, поганою координацією і забудькуватістю.

Провали у пам'яті

Чим старшими стаємо ми або наші близькі, тим більше занепокоєння викликають проблеми з пам'яттю: усі ми боїмося, що це прояв деменції, що розвивається. Але, на щастя, невеликі провали у пам'яті, можуть бути викликані і більш нешкідливими причинами. Наприклад, за наявності сильного або тривалого стресу (і навіть протягом досить тривалого часу після нього) нормально відчувати труднощі з підбором слів і короткочасною пам'яттю. Тривогу варто бити, якщо ви або ваші близькі забувають більш значущі речі: наприклад, звичний шлях додому або обличчя знайомих людей.

Кров у випорожненнях

Одна з головних ознак раку кишківника — це кров у стільці. Однак не варто лякатися завчасно: у людей, у чиєму раціоні не вистачає клітковини, часто трапляються закрепи, які можуть супроводжуватися утворенням тріщин і, отже, деякою кількістю крові у стільці. Додайте у звичну дієту продукти, багаті на клітковину, пийте більше води — і кров повинна зникнути. Якщо ж цього не сталося, звертайтеся до лікаря.

Затримка місячних

Крім незапланованої вагітності, до затримки можуть призвести такі фактори, як підвищена тривожність, стрес, фізичні навантаження, раптова і сильна втрата ваги. Серйозне занепокоєння варто відчувати, якщо кровотечі немає протягом трьох місяців — у цьому випадку варто обов'язково звернутися до лікаря.

Хрускіт у суглобах

Якщо він не супроводжується больовими відчуттями, швидше за все, вам нема про що хвилюватися. Суглоби хрумтять через скупчення повітря у суглобах. Якщо вас це турбує, робіть вправи на розтяжку або теплі компреси — і, швидше за все, все мине. Але якщо до звукових ефектів додасться відчуття дискомфорту або болю, звертайтеся до лікаря — лікування артриту краще починати якомога раніше.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *