Взимку можна зміцнити імунітет простими фруктами.
Вживаючи ці фрукти, доступні взимку, ми допомагаємо імунній системі краще відбивати вірусні атаки на організм і жити без хвороб, інформує Ukr.Media.
Листопад знаменує собою початок зими: погода у цей час різко змінюється на гірше. Посилення холоду і стрімке скорочення сонячного світла протягом дня можуть серйозно порушити стійкість імунної системи, зробити людський організм вразливим для багатьох інфекцій.
Взимку імунітет може стати ослабленим з різних причин. Менший вплив сонячного світла може сприяти дефіциту вітаміну D у організмі і викликати слабкість імунної системи. Холодне повітря провокує проблеми з диханням, викликаючи звуження кровоносних судин. До того ж люди проводять менше часу на свіжому повітрі і більше — у безпосередній близькості на обмежених просторах, що збільшує ймовірність швидкого розмноження вірусів.
Говорячи про необхідність зміцнення імунітету взимку, фахівці рекомендують включити у раціон фрукти. Кращими у цій справі вони вважають кілька доступних плодів.
Апельсини
Ці фрукти, поряд з їх чудовим смаком, мають значний потенціал користі для здоров'я. Вони належать до сімейства цитрусових і є багатим джерелом вітаміну С — антиоксиданту, добре відомого своєю здатністю підтримувати активну імунну функцію. Також апельсини і сік з них щедро постачають організм вітаміном D, одним з головних його захисників від вірусних інфекцій.
Яблука
Їх споживання змушує кишкові бактерії виробляти бутират — речовину, яка вкрай позитивно впливає на стан внутрішнього середовища кишківника, сприяє гарному травленню. Таким чином, те, наскільки фрукти сприяють зміцненню імунної системи, безпосередньо залежить від діяльності і здоров'я кишкового тракту.
Гранати
Завдяки дуже високим дозам антиоксидантних речовин, що борються із запаленням, гранати можуть давати цілий ряд оздоровчих ефектів — від поліпшення стану шкіри до запобігання раку.
Лимони
Ще одне багате джерело вітаміну С, одного з найпотужніших природних стимуляторів імунітету. Завдяки йому у організмі зменшується вміст вільних радикалів, які викликають розвиток раку, пошкоджуючи цілісність клітин. Також лимони містять кальцій, залізо, магній та інші мінерали, важливі для здоров'я.
Ківі
Крім вітаміну С і "серцевого" мінералу калію, "волохаті" фрукти також багаті на вітаміни Е і К, антиоксиданти, клітковину і фолієву кислоту. Такий комплект забезпечує потужну підтримку механізмам формування імунітету, а також сприяє гарному травленню.
Джерело: ukr.media