Чому не можна спати в контактних лінзах і до чого це призведе?

Тривале носіння лінз збільшує ризик розвитку паразитарних і вірусних захворювань рогівки.

Звичка носити контактні лінзи навіть вночі призводить до серйозних інфекцій рогівки. Про це нещодавно повідомили лікарі.

Чому небезпечно постійно носити контактні лінзи?

Нещодавно було проведено опитування Центрами з контролю та профілактики захворювань. 3 з 10 підлітків і молодих людей повідомили, що іноді носять контактні лінзи вночі, інформує Ukr.Media.

Більш раннє дослідження «випадок-контроль» вже показало, що недбалість пацієнтів збільшує ризик зараження більш ніж в 5 разів.

34-річний чоловік не спромігся знімати м'які контактні лінзи протягом 3-4 ночей на тиждень. Він також носив їх під час плавання. Пацієнт звернувся у відділення невідкладної допомоги з-за постійного почервоніння і помутніння зору. Лікарі виявили амебу в рогівці. Завдяки лікуванню, тільки через 6 місяців гострота зору відновилася до нормальних значень.

17-річна дівчина також не відчувала потреби знімати свої контактні лінзи, які купила без рецепту в аптеці, вночі. У неї розвинулася виразка рогівки. Коли вона прийшла до лікаря, то могла розрізнити тільки світлий і темний колір ураженим оком. Незважаючи на лікування, рубцювання в рогівці усунути не вдалося. Гострота зору істотно зменшилася.

57-річний чоловік, який носив контактні лінзи протягом 2 тижнів став практично сліпим, як з'ясували лікарі. У правому оці офтальмологи виявили інфільтрат і перфорацію рогівки. Праве око могла врятувати тільки трансплантація рогівки. Ліве око відновилося при місцевому лікуванні. Гострота зору покращилась, але шрам залишився.

Офтальмологи припускають, що це не поодинокі випадки. Точна частота поширеності захворювань рогівки через гігієнічні помилки не встановлена.

Наслідки тривалого носіння контактних лінз неправильно діагностуються?

Австралійське дослідження показало в 2008 році, що лікарі загальної практики неправильно діагностували 64% своїх пацієнтів. Близько 10% цих випадків пов'язані з серйозними клінічними подіями. Також в Німеччині сімейні лікарі оглядають від 4 до 10 пацієнтів з проблемами зору щотижня.

При певних умовах ці пацієнти повинні бути спрямовані безпосередньо до офтальмолога. При наявності чужорідного тіла або іншої травми потрібна невідкладна медична допомога. На першому етапі історії хвороби, лікар повинен розрізняти хронічні і гострі симптоми і дослідити обидва ока.

Діагноз також визначає, чи є пацієнт носієм контактних лінз. Тому що вони піддані особливій формі бактеріального кон'юнктивіту. У таких пацієнтів зустрічаються нерідко паразитарні захворювання. Оскільки ці патогени часто стійкі до звичайних антибіотиків, лікарю необхідно визначити вид збудника. В іншому випадку мікробний кератит може призвести до перфорації рогівки протягом кількох годин. Не можна виключати постійну втрату зору або навіть очі.

Чи можна купатися з контактними лінзами?

Німецьке офтальмологічне суспільство (DOG) попереджає про ризик розвитку інфекцій рогівки через плавання з лінзами. Багато пацієнтів скаржаться на почервонілі очі відразу після відвідування басейну.

Іноді симптоми зникають через кілька годин. Очні краплі полегшують печіння. Якщо симптоми зберігаються протягом більше 24 годин, хворі повинні проконсультуватися з офтальмологом. Важливо вчасно виключити інфекційне захворювання.

Пацієнт з контактними лінзами повинен дотримуватися запропонованого лікарем інтервалу носіння. Необхідно знімати лінзи перед сном, плаванням або прийняттям душу. Інакше існує високий відсоток розвитку інфекційних захворювань очей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *