Чому людям похилого віку рекомендується щодня вживати горіхи?

Дослідження австралійських вчених показали, що вживання горіхів протягом тривалого періоду часу може посприяти поліпшенню когнітивного здоров&#039я людей похилого віку.

Відомо, що найголовнішою причиною погіршення когнітивних здібностей є процес старіння. Але виявилося, що якщо щодня з'їдати по жменьці горіхів, можна поліпшити розумові здібності на 60%, інформує Ukr.Media.

Результати дослідження австралійських вчених показали, що вживання горіхів протягом тривалого періоду часу може посприяти поліпшенню когнітивного здоров'я людей похилого віку, в тому числі розвинути здатність запам'ятовувати інформацію і мислення.

В експерименті взяли участь понад 4,8 тисячі жителів Китаю у віці від 55 років. Добровольці, які споживаючи більше 10 грам горіхів в день, що дорівнює 2 чайним ложкам, змогли поліпшити своє когнітивне здоров'я на 60%, на відміну від тих людей, хто не їв горіхи, із-за чого природне зниження їх пізнавальної здатності тривало.

Можливо, що горіхи дають подібний ефект завдяки специфічним протизапальним властивостям і присутності в них антиоксидантів. Це допомагає знизити ризик розвитку когнітивних порушень, включаючи деменцію. Крім цього горіхи багаті корисними жирами, білком і клітковиною, які крім поліпшення когнітивного здоров'я, допомагають стабілізувати рівень холестерину.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість людей, у яких була визнана деменція, більше 47 мільйонів. Фахівці прогнозують, що до 2030 року ця цифра зросте до 75 мільйонів, а до 2050 року число хворих деменцією збільшиться ще майже в 3 рази. У зв'язку з тим, що сучасна людина стала жити набагато довше, а ніж у минулі часи, вона стикається з віковими змінами в роботі пам'яті й швидкості обробки інформації.

Вчені вважають, що хоча таблетки від старіння мозку і зниження пізнавальних здібностей не існує, дуже важливо не їсти їжу, яка допоможе сповільнити процес погіршення когнітивного здоров'я і залишатися якнайдовше незалежною людиною.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *