Чому гарячий чай небезпечний для здоров&#039я

Насправді, пити гарячий чай – небезпечно для здоров&#039я і ми, звичайно, розповідаємо, чому.

Гарячий чай люблять багато хто, особливо, коли після важкого трудового дня повертаєшся з холодної вулиці, де другий день -15. Тоді і виникає бажання випити що-небудь гаряченького, бажано – майже окріп. Але насправді такий чай – дуже шкідливий для здоров'я і може довести не тільки до стрибка тиску, але і зруйнувати емаль зубів і стати причиною кровотечі з носа, інформує Ukr.Media.

Гарячий чай і кровотеча

Всім відомо, що від тепла предмети розширюються. Це стосується і судин нашого організму. На холоді судини звужуються, намагаючись зберегти тепло в тілі як можна довше. І якщо ви прямо з морозу заварюєте собі чай і п'єте, не чекаючи, поки він охолоне – створюється додаткове навантаження на судини. Від перепаду температури кров з носа може піти і без чаю, але гарячий пар від чашки може потоншити судини до межі, та й до того ж – викликати опіки.

Гарячий чай призводить до руйнування кісток і зубів

У гарячому чаї утворюється фтор, який засвоюється дуже швидко. Але фтор також є в зубній емалі і в зубних пастах, якими ми користуємося щодня. У великих кількостях фтор дуже шкідливий для цілісності твердих тканин людського тіла і руйнує зуби і кістки при його неконтрольованому використанні.

Чай можна пити не більше п'яти чашок на день, щоб не спровокувати остеопороз через надлишок фтору.

Чай шкодить печінці

В чаї, особливо міцному, міститься великий рівень тонину, що саме по собі – стрес для судин і серця. Однак, в чаях з добавками – ромашкою, мати-й-мачухою, мелісою тощо, містяться пірролізидинові алкалоїди. Це – рослинні токсини, які виробляються під час цвітіння. І хоча їхня доза в чаї невелика, все ж це може позначитися на печінці.

Тому, якщо дуже любите чай з ромашкою, мелісою або м'ятою – стримайте запал і дозу. До речі, вагітним і годуючим краще взагалі трав'яні чаї з раціону виключити.

І головне, знайте – чай потрібно настоювати до 10 хвилин, тоді в ньому буде все ідеально: і смак, і температура.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *