Чому доросла людина гризе нігті та чим це загрожує здоров’ю

Звичка гризти нігті, яка з'являється в дитинстві і проходить з віком, на перший погляд здається нешкідливою. Однак, з деякими людьми вона може залишатися все життя, інформує Ukr.Media.

Багато хто починає часто гризти свої нігті, будучи дітьми, але з часом переростають це. Але бувають випадки, коли звичка переслідує людину все її життя. В цьому випадку необхідно обов'язково звернути увагу на подібну схильність. Вона вважається психічним розладом і називається в науковому середовищі оніхофагією.

Причини появи звички

– спроба зайняти себе або відвернути при сильному розчаруванні, нудьзі або нетерплячості;

– максимальна концентрація на певній справі;

– спосіб полегшення почуття тривоги або нервозності;

– симптом одного з психічних станів, таких як синдром дефіциту уваги і гіперактивності, депресивний розлад, обсесивно-компульсивний розлад і тривожний розлад.

Шкода здоров'ю

Пошкодження нігтя і шкіри

Якщо часто кусати нігті, можна пошкодити кутикулу і тканини навколо неї. Деякий час людина відчуватиме хворобливість навколо нігтя.

Грибкові інфекції

Крім того, що зовнішній вигляд нігтя буде зіпсований, звичка може зробити його схильним до грибкових інфекцій. Це особливо небезпечно, оскільки якщо не перестати гризти нігті, шкідливі мікроорганізми потраплять в рот.

Порушення роботи шлунково-кишкового тракту

Люди, які гризуть нігті, можуть ненавмисно ковтати маленькі шматочки, що може спровокувати проблеми з травною системою. Збільшується ризик шлункових і кишкових інфекцій.

Як впоратися зі звичкою

Часто підстригайте нігті

Якщо ви регулярно стрижете нігті, спокуса почати гризти їх буде меншою.

Використовуйте лак для нігтів

Жінкам можна наносити лак, який буде шкода псувати. Крім того він є гірким на смак.

Носіть рукавички

Щоб позбутися від шкідливої звички, можна протягом деякого часу намагатися весь час носити рукавички. Для цього відмінно підійдуть бавовняні рукавички, в яких буде не так жарко, але доступ до нігтя буде обмежений.

Слідкуйте за собою

Намагайтеся зрозуміти, в який момент ви починаєте гризти нігті. Звертайте на це увагу і силою волі зупиняйте себе.

Альтернатива звички

Щоб відучитися кусати свої нігті, можна спробувати переключитися на щось інше. Наприклад, використовувати жувальну гумку або зайняти руки антистресовим м'ячем.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *