Чи варто заощаджувати зубну пасту при чищенні і чи треба її чергувати

Щоб мати здорові зуби, важливо грамотно використовувати зубну пасту. Для ефективного чищення зубів треба знати, скільки пасти видавлювати на щітку і чи варто комбінувати різні пасти, інформує Ukr.Media.

Скільки пасти видавлювати

Є стандартні рекомендації щодо використання зубної пасти: її треба видавлювати не на всю поверхню щітки, а лише в обсязі однієї горошини. Цього цілком достатньо для гігієнічного догляду за порожниною рота.

Менше горошини видавлювати також не варто, адже тоді її ефекти — очищаючий, піноутворюючий і антисептичний — будуть слабкішими. Погіршиться трохи і ремінералізація, і, відповідно, буде утруднений гігієнічний догляд, тому що паста в собі містить абразив, який очищає зуби.

Чи треба комбінувати

Є два основних види паст: лікувальні та профілактичні. Лікувальних паст набагато менше, і їх використовують тільки протягом обмеженої кількості часу строго за показаннями.

Це пасти, які містять хлоргексидин або триклозан. Раніше їх призначали всім підряд, а зараз вже відносять до категорії лікувальних. У їх складі досить сильні антисептики. Використовувати такі пасти можна не більше двох тижнів, інакше почнеться локальний дисбіоз порожнини рота.

Те ж саме стосується паст, що знижують чутливість зубів. Їх використовують курсами, які тривають зазвичай місяць, довше їх використовувати не можна.

Лікувальні пасти не можна використовувати довго, але можна чергувати з профілактичними. Але не варто зловживати. Якщо ж говорити про профілактичні пасти, то чергувати їх можна. Такі пасти зроблені або на основі фтору, або на основі кальцію. І їх також краще використовувати курсами.

Що стосується паст для людей з пародонтозом, то після скасування таких паст можуть виникнути серйозні рецидиви, тому ними краще не зловживати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *