Чи можуть антиперспіранти завдати шкоди здоров’ю: розвіяно популярний міф

У здорової людини навіть у стані спокою та за комфортної температури довкілля виділяється близько 500-700 мл поту на добу. За високого рівня активності, стресу або спеки показник може зрости до 2-3 літрів, інформує Ukr.Media.

У багатьох із нас часто виникає питання, чи шкідливо блокувати піт. Ні. Основне завдання потовиділення — терморегуляція, яку можна забезпечити собі й іншими шляхами, повідомили лікарі. Потові залози виводять дуже мало токсинів, і якщо ми закриваємо якісь пори, то не завдаємо шкоди організму: з виведенням токсинів набагато краще справляються нирки.

Не потрібно боятися блокування пор в одному місці, організм усе компенсує через іншу ділянку тіла. Антиперспірант блокує потовиділення і впливає на апокринові потові залози.

Існують і дезодоранти-антиперспіранти — 2 в 1, універсальні засоби, які не тільки зменшують потовиділення, а й прибирають запах. Основна активна речовина будь-якого антиперспіранту — солі алюмінію, або алюмохлориди. Вони блокують протоки залоз. Звичайні засоби містять лише 2-3% таких солей, а в спеціальних медичних їхня кількість зазвичай уп'ятеро перевищує норму, тому користуватися ними необхідно лише кілька разів на тиждень, зазначили медики.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *