Що таке лактаційна аменорея і чи можна завагітніти, коли годуєте грудьми малюка? Розвінчуємо міфи.
Лактаційна аменорея – це особливість жіночого організму, яка пригнічує овуляцію у перші місяці грудного вигодовування. Жіноче тіло виробляє гормон пролактин, щоб новоспечена мама могла годувати грудьми, а цей гормон пригнічує естроген, передає Ukr.Media.
У народі вважається, що якщо жінка годує грудьми. То вона не може завагітніти. Тоді питання на засипку: як же з'являються діти-погодки?
Якраз справа в тому, що новоспечена мама і користувалася метолом лактаційної аменореї як контрацепції. Заради справедливості варто зазначити, що лактаційна аменорея здатна вберегти жінку від небажаної вагітності на 98% (2% залишаються на можливість завагітніти при грудному вигодовуванні) і при певних умовах: жінка повинна годує грудьми вдень – кожні 4 години, а вночі – кожні 6 годин.
Як тільки жінка зменшує кількість грудного вигодовування (наприклад, з'явилася необхідність ввести прикорм, якщо грудного молока недостатньо або крихітка почала довше спати і не вимагає груди так часто, як раніше), то можливість завагітніти зростає. Найчастіше метод перестає «працювати», коли малюкові вводять перші прикорм – у 6 місяців – відпадає потреба в частому грудному вигодовуванні, як раніше.
Підсумуємо: чи можна завагітніти під час грудного вигодовування, і які симптоми вкажуть на вагітність?
Будьте уважні до свого тіла. Утома від нової ролі – мами і втома від того, що знову вагітні – «симптоми» схожі. Ви можете бути вагітні, але зв'язати свій стан із утомою від догляду за дитиною. Зверніть увагу і на інші ознаки раннього прояву вагітності.
Додатковий приплив крові до плоду, який розвивається, провокує часте сечовипускання. Утім, воно також може виникнути і через те, що під час грудного вигодовування новоспечена мама часто п'є воду.
Якщо ви не плануєте вагітність після пологів, то під час грудного вигодовування необхідно використовувати інші методи контрацепції, а не сподіватися на лактаційну аменорею – презервативи і протизаплідні таблетки. Останні ні в якому разі не можна самостійно призначати, потрібно проконсультуватися із гінекологом.
Джерело: ukr.media