Чи можна видавлювати прищі і чим це загрожує

Вугровий висип на обличчі, прищі є частими супутниками перехідного віку. В цей час їх поява провокує зміни гормонального фону. Бажаючи позбутися від вугрів, багато підлітків починають ретельно їх видавлювати, не розуміючи чому не можна цього робити. Подібні дії можуть призвести до інфікування шкіри, інформує Ukr.Media.

Які можна видавлювати прищі, а які – ні?

У більшості випадків медики на питання, чи можна видавлювати прищі на обличчі, відповідають негативно. Аргументом при цьому слугує високий ризик зараження ранки, яка формується на місці колишнього косметичного дефекту. Подібні дії можуть призвести до негативних наслідків у вигляді нагноєння або абсцесу.

Лікарі негативно ставляться до даного способу коригування зовнішнього вигляду, однак за умови дотримання правил гігієни можна без наслідків позбутися прищів. Можна видавлювати прищі, але тільки такі вугрі, які не запалені. При цьому на поверхні шкіри в центрі утворення присутній явний, що сформувався, стрижень білястого відтінку. У випадку якщо він жовтий або зеленуватий, у вогнищі запалення присутня інфекція. Чому не можна тиснути такі прищі, чим це небезпечно?

Види прищів на обличчі

Щоб повністю розібратися, чи можна видавлювати прищі, необхідно назвати основні їх типи. Так, прищики без запалення – почервоніння шкіри, представляють собою невеликі опуклості або темні крапки. Їх іменують комедонами. Утворюються такі прищі при закупорці верхніх шарів шкіри шкірним салом або відмерлими клітинами.

Окремо виділяють закриті комедони або міліуми. Виглядають вони як невеликі горбки і розвиваються внаслідок закупорки пори знизу. Зовні вони можуть бути непомітні, проте промацуються при пальпації. При великій кількості таких утворень поверхню обличчя набуває вигляду лимонної кірки.

При приєднанні інфекції на поверхні шкіри можуть з'являтися запалені вугри:

 • Папули – червоні або рожеві горбки, без білої головки.
 • Пустули – невеликого розміру горбки, у яких через шкіру підсвічується гнійний вміст. Мають конусоподібну форму, рідше утворюються у вигляді півсфери. Шкіра навколо збуджена і гіперемована.
 • Які прищі можна видавлювати?

  Підлітки нерідко вважають, що можна видавлювати прищі на обличчі без шкоди здоров'ю, тому нещадно видаляють всі косметичні дефекти. В результаті таких процедур шкірні покриви стають горбистими, з вираженими ямками. Сама шкіра втрачає пружність, стає в'ялою. Щоб подібного не відбувалося, перед тим як видавлювати прищ, необхідно визначити його тип. Закриті вугри, які зовні виглядають як піднесення над шкірою, чіпати не варто, як і прищі з явними ознаками запалення:

  • припухлістю;
  • почервонінням;
  • наявністю гною під шкірою.

  Де не можна тиснути прищі?

  Медики негативно ставляться до подібних процедур, які виконують самостійно, без спеціального інструменту. При цьому лікарі не виділяють конкретних областей тіла, де подібна процедура, що виконується самостійно, не може викликати наслідків. Всі фахівці як один стверджують, що не можна видавлювати прищі в носогубному трикутнику (область від верхнього краю носа до верхньої губи). Пояснюється це тим, що дана область густо забезпечена дрібними кровоносними судинами.

  З'ясувавши, чому не можна видавлювати прищі в носогубному трикутнику, звернемо увагу на наслідки. Якщо під час процедури залишилася на місці прища ранка, то до неї може потрапити інфекція, відбудеться зараження. Ця ситуація загрожує розвитком сепсису – зараження крові, яке при відсутності кваліфікованої медичної допомоги викликає смерть. Так часто медики пояснюють чому не можна видавлювати прищі на обличчі.

  Видавлювання прищів – наслідки

  Знаючи щодо заборони подібних процедур, багато пацієнти часто цікавляться у лікарів, чим загрожує видавлювання прищів на обличчі. У більшості випадків подібні утворення є наслідком запалення забитих пір. Тиск провокує їх подальший розвиток запалення. Ситуація може ускладнитися, коли патогенні мікроби з брудних рук і з-під нігтів потраплять до ранки. Дану ситуація медики описують коли пояснюють чому не можна видавлювати прищі. Результатом самостійних маніпуляцій стають:

  • шрами;
  • рубці;
  • косметичні дефекти;
  • запальні процеси.

  Як перестати видавлювати прищі?

  Універсального методу не існує. Звичка видавлювати прищі існує у багатьох, але не всім вдається позбутися. Відповідаючи на питання щодо того як перестати тиснути прищі на обличчі, лікарі рекомендують:

 • Запобігати появі вугрів шляхом використання нейтральних гелів, пінок, спеціальних мазей.
 • Вмиватися з антибактеріальним милом вранці і ввечері.
 • Не пересушувати шкіру, обмежити застосування пудри і рум'ян.
 • Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *