Чи корисно спати на підлозі або будь-якій іншій твердій поверхні

Наші давні предки спали в печерах, потім на лавицях, твердих поверхнях печей, на підлозі. Багато кочових племен досі сплять без перин і матраців, використовуючи як подушку руку. А в Японії сон на підлозі вважається буденною справою. Це біологічно нормально — спати на рівній твердій поверхні, інформує Ukr.Media.

Чим корисний сон на підлозі

Найчастіше неправильно підібрана подушка, матрац, навіть неправильна поза для сну призводять до болю в хребті. У випадку з рівною твердою поверхнею таких "помилок" уникнути простіше.

Хребет випрямляється під вагою тіла, навантаження розподілене рівномірно, ми уникаємо тих вигинів, які могли з'являтися, якщо спиратися на м'яку поверхню матраца. Так налагоджується кровообіг, відпочивають усі ланки опорно-рухової системи.

Твердий упор і природні перекочування під час сну можна також порівняти з мануальним масажем — впливом на м'язи, нервові закінчення і біологічно активні точки.

Ще один плюс сну на підлозі — прохолода і чисте повітря. Оскільки тепле повітря піднімається вгору, а холодне залишається внизу.

Крім того, в ковдрах і подушках рано чи пізно накопичуються мікроорганізми. Нерідко вони стають причиною алергії. Сон на підлозі на гімнастичному килимку дає змогу уникнути цієї проблеми.

Можна сказати, що в природному положенні тіла природно працюють і всі органи, без будь-яких затисків або перегинів.

Кому все ж не варто спати на підлозі

У нічного відпочинку на підлозі є кілька протипоказань.

Будь-які специфічні захворювання опорно-рухового апарату (артрози, артрити, міжхребцеві грижі тощо) потребують особливих умов для сну, попередньо слід обговорити питання з лікарем.

На підлозі не слід спати в разі ослабленого імунного захисту, якщо є протяги або приміщення слабо опалюється.
Спати слід не на голій "дошці". Для комфортного положення краще підстелити килимок або нещільну ковдру. Також краще уникати продувних місць, зон біля радіаторів і кондиціонерів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *