Чай чи кава: який напій допоможе краще розпочати день

Вранці багато хто віддає перевагу каві та чаю для того, щоб остаточно прокинутися і підбадьоритися. Вчені розповіли про плюси та мінуси кожного з цих напоїв, інформує Ukr.Media.

Кофеїн

Оскільки головним ефектом напоїв вранці є так званий "кофеїновий удар", вчені розповіли про більш виграшний варіант. Так, зазначається, що чашка чаю містить приблизно половину дози (40 міліграмів) стимулюючого кофеїну, яку можна знайти в стандартній чашці завареної фільтрованої кави (від 80 до 115 міліграмів). При цьому одне з недавніх досліджень показало, що обидва напої однаково бадьорять.

Якість сну

Явні відмінності між кавою і чаєм можна помітити набагато пізніше — наприклад, як тільки настане час сну. Порівнюючи людей, які п'ють той самий об'єм чаю або кави за один день, дослідники з Університету Суррея у Великій Британії з'ясували, що кава має більш відкладений ефект. Так, багато хто відчуває труднощі під час засинання ввечері, якщо вранці вони випивали чашку кави. Чай же таких наслідків не спричиняє.

Фарбування зубів

Багато напоїв здатні надати зубам темнішого відтінку. Серед них — червоне вино, кава і чорний чай. Однак більшість стоматологів згодні з тим, що натуральні пігменти чаю з більшою ймовірністю прилипають до зубної емалі, ніж кава. При цьому, кажуть фахівці, кава практично нешкідлива для зубів, особливо якщо людина регулярно користується ополіскувачем для порожнини рота.

Психічний стан

За словами експертів, існують деякі докази того, що чай може заспокоїти нерви: любителі чаю, як правило, показують більш спокійну фізіологічну реакцію на тривожні ситуації — наприклад, публічні виступи. Загалом у людей, які п'ють три чашки чаю на день, ризик депресії на 37% нижчий, ніж у тих, хто його зовсім не п'є. Про це повідомляється в Австралійському і новозеландському журналі психіатрії.

Фахівці прийшли до висновку, що чай і кава практично однаково впливають на організм, а вибирати один із напоїв необхідно лише з урахуванням власних смаків. Однак, згадуючи про вплив чаю і кави на психоемоційний стан і якість сну, експерти все ж таки віддають перевагу першому напою з двох.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *