Ці тести допоможуть дізнатися, чи загрожує вам Альцгеймер

За деменції погіршуються мислення, мова і пам'ять — аж до повної деградації особистості. Від тяжкої хвороби не застрахований ніхто. Але чи можна щось зробити заздалегідь, інформує Ukr.Media.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, придбаним недоумством страждають 55 мільйонів людей по всьому світу. До 2050 року ця кількість зросте до 130 мільйонів.

Лікувати її дуже складно, тому важливо вчасно помітити симптоми. Але краще заздалегідь дізнатися, якими є ризики. І є три прості тести, які допоможуть це зробити.

Перевірте гени

Кожна людина має ген АпоЕ. Він буває трьох типів: ɛ2, ɛ3 і ɛ4. Останній пов'язаний із підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Щоб його виявити, достатньо зробити генетичний тест.

Позитивний результат слід сприймати не як вирок, а як керівництво до дії. Ген АпоЕ ɛ4 знижує відтік холестерину з крові, тому важливо контролювати надходження в організм жирів. Споживання алкоголю також потрібно обмежити.

Перевірте гормони

Дисбаланс гормонів — ще один фактор ризику. Насамперед варто перевірити щитоподібну залозу. Надлишок кортизолу та естрогенів також посилює ситуацію, як і зайвий цукор у крові. Щоб переконатися, чи нормальний гормональний фон, варто здати аналізи.

Перевірте рівень міді у крові

Найбільш неочевидний маркер, але від цього не менш важливий. У людей із синдром дефіциту уваги та гіперактивності, аутизмом та іншими розладами психіки часто знаходять високу концентрацію міді у крові. Хвороба Альцгеймера не є винятком. Такий аналіз вам навряд чи призначать просто так, тому краще не чекати на направлення від лікаря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *