“Безкоштовна діагностика” в Україні: які послуги увійдуть в програму і коли

МОЗ України з липня 2019 року запустить програму "Безкоштовна діагностика", яка дозволить безкоштовно проходити обстеження на поширені хвороби.

Національна служба здоров'я України оплатить чіткий перелік діагностичних та лікувальних послуг за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". МОЗ України виносить на громадське обговорювання дві постанови Кабінету Міністрів про трансформацію охорони здоров'я в 2019 році, інформує UkrMedia.

Передбачається, що з липня 2019 року Національна служба здоров'я сплатить 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Можна буде безкоштовно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів і найбільш поширених видів онкології у чоловіків і жінок.

Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату і плівку для рентгену – НСЗУ покриє вартість послуг у програмі.

"Безкоштовну діагностику" зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою охорони здоров'я. Пацієнт сам вибере, в який медичний заклад звертатися. На програму в Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн.

Планується, що в програму "Безкоштовна діагностика" увійдуть:

 • 12 нових аналізів – додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейного лікаря.
 • Мамографія та 5 видів рентгена: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і навколоносових пазух.
 • Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи.
 • 6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози.
 • 4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз.
 • Видалення новоутворень: м'яких тканин і шкіри, носа, гортані, вухах.

Також "Безкоштовна діагностика" буде включати ендоскопічні дослідження та операції одного дня:

 • стравоходу
 • шлунка;
 • дванадцятипалої та товстої кишки;
 • сечового міхура
 • трахеї і бронхів.

Коли запрацює програма

За планом програма "Безкоштовна діагностика" запрацює з липня 2019 і стане наступним кроком трансформації системи охорони здоров'я.

Національна служба здоров'я почне оплачувати діагностичні за напрямком сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів за принципом "гроші йдуть за пацієнтом" на рівні амбулаторної спеціалізованої медичної допомоги.

Як скористатися програмою

"Безкоштовну діагностику" можна буде отримати безкоштовно за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Направлення на "Безкоштовну діагностику" – електронне, лікар зможе його оформити тільки через електронну систему охорони здоров'я.

З липня 2019 для того, щоб отримати електронне направлення на "Безкоштовну діагностику", пацієнту необхідно обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію, якщо це не було зроблено раніше.

Де можна отримати послуги "Безкоштовна діагностика"

У програму "Безкоштовна діагностика" зможуть приєднатися комунальні поліклініки, лікарні, приватні діагностичні центри, які уклали договір з Національною службою охорони здоров'я. З липня 2019 шукайте наклейки "Безкоштовної діагностики" на дверях вашої поліклініки.

Свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра вибрали більше 23 мільйонів українців – більш ніж кожен другий. Ваш лікар не тільки встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, але і консультує вас з будь-яких питань, пов'язаних зі здоров'ям, а також щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузькопрофільних спеціалістів, видає довідки. Всі послуги у вашого сімейного лікаря, терапевта та педіатра оплачує Національна служба охорони здоров'я.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *