Андропауза – чоловічий клімакс

Перші дзвіночки…

Андропауза починається через вікове зниження чоловічого гормону тестостерону і може проходити непомітно або, навпаки, з яскраво вираженими симптомами, інформує Ukr.Media.

Перші дзвіночки

Якщо у чоловіка 45-50 років починають часто пітніти руки, трястися ноги, а навколишні страшно дратують, то так, швидше за все, проявляється клімакс. Найчастіше він триває в період з 45 до 55 років.

Каскад перебоїв

Зниження рівня тестостерону супроводжується каскадом гормональних реакцій: підвищенням тиску, пітливістю, слабкістю, безсонням, почуттям незадоволеності. Характер змінюється в гіршу сторону.

Види клімаксу

Андропауза буває фізіологічною, що протікає порівняно легко, та патологічною, викликану різними захворюваннями. Найважче клімакс переживають огрядні люди, хворі на цукровий діабет, а також ті, хто курить та зловживає алкоголем. На тлі андропаузи можуть розвинутися досить серйозні захворювання (діабет, подагра), тому при появі явних симптомів потрібно звернутися до лікаря.

Заходи самодопомоги

Фізіологічний клімакс пройде відносно легко, якщо чоловік веде активний спосіб життя, не палить, а спиртні напої вживає від випадку до випадку. Представникам сильної статі, у яких сидяча робота, а вечірній відпочинок зазвичай проходить з кухлем пива на дивані, андропауза дається важко. Щоб нелегкий період пройшов якомога безболісніше, після 40 років чоловіки повинні перейти на збалансоване харчування: щодня їсти по дві порції овочів, не зловживати жирним, смаженим та копченостями, солодощами. Холостяцьке меню, що складається з пельменів, чебуреків та яєчні, варто залишити в минулому.

Дружини, бережіть чоловіків! Гармонійні стосунки в сім'ї безпосередньо впливають на їхнє здоров'я. Намагайтеся приділяти більше уваги чоловікові. Бережіть його від нервового та фізичного перенапруження. Чоловіки, одягайтеся по погоді, щоб не перегріватися та не переохолоджуватися – в період андропаузи це особливо важливо. Займіться будь-яким посильним видом спорту, хоча б плаванням або ходьбою. Замість того щоб їздити за кермом, зайвий раз пройдіться пішки – так вдасться уникнути застійних явищ в передміхуровій залозі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *