8 фактів, які підтверджують, що часник — корисний для здоров&#039я

Часник часто називають ліками від тисячі хвороб, і це не просто слова, адже він має ряд цілющих властивостей.

Ще відомий давньогрецький лікар Гіппократ, якого часто називають батьком західної медицини, застосовував часник для лікування різних захворювань. І сучасна наука нещодавно підтвердила правоту легендарного доктора, дослідивши дивовижні властивості звичного всім часнику і відшукавши пояснення його лікувальної ефективності, інформує Ukr.Media.

Піднімає імунітет

Часник росте по всій земній кулі і вважається одним з найпопулярніших компонентів для приготування різних страв. Своїм сильним ароматом і чудовим смаком він зобов'язаний речовині під назвою «алліцин», що володіє потужними лікарськими властивостями. Тому додавання часнику в ваш раціон помітно посилює можливості імунної системи.

В одному великому 12-тижневому дослідженні було встановлено, що щоденна добавка часнику зменшувала кількість простудних захворювань на 63%, а середня тривалість симптомів застуди також скорочувалася на 70%.

Нормалізує кров'яний тиск

Сьогодні серцево-судинні захворювання — головні в світі «вбивці». Більшість з них починається з підвищеного тиску, або гіпертонії. Дослідження на добровольцях показали, що додавання в їжу часнику справляє помітний вплив на зниження артеріального тиску у тих, хто цього потребує. Ще одне дослідження показало, що після 24 тижнів великі дози екстракту часнику виявилися настільки ж ефективні, як і препарат Атенолол для зниження артеріального тиску. Для досягнення помітного ефекту необхідно приймати щонайменше чотири зубчики часнику в день.

Знижує рівень холестерину

У людей з високим рівнем холестерину після вживання часнику спостерігається помітне зниження цього показника. Як «поганий», так і загальний холестерин ЛПНЩ падає приблизно на 10-15%. Рівень «хорошого» холестерину залишається, як правило, без змін. Поки не доведено,чи знижує додавання часнику в щоденне меню рівень тригліцеридів крові.

Покращує спортивні результати

Дослідження на гризунах показали, що часник допомагає їм домагатися помітного прогресу у фізичному плані. У пацієнтів з серцевими захворюваннями, які вживали часникове масло протягом 6 тижнів, відзначено зниження пікової частоти серцевих скорочень на 12% і підйом фізичної працездатності.

Інші дослідження показали, що часник допомагає долати втому, викликану вправами. До речі, з цією метою його успішно вживали олімпійці ще в Стародавній Греції!

Має ефект детоксикації

Часник допомагає виводити важкі метали з організму. Було доведено, що це відбувається завдяки високому вмісту в ньому сполук сірки, які і захищають наші органи від ушкодження токсинами.

Чотирьохтижневе дослідження, проведене з працівниками заводу автомобільних акумуляторів, показало, що вживання часнику дозволило зменшити рівень свинцю в крові на 19%. Робочі відзначили ослаблення клінічних проявів інтоксикації: в тому числі головних болів і високого артеріального тиску.

Навіть кістки стануть міцніші

Дослідження на гризунах вже переконливо показали, що вживання часнику мінімізує втрату кісткової маси з віком, що особливо важливо для жінок. В одному дослідженні, яке проводилося на представницях прекрасної статі в стадії менопаузи, було виявлено, що добова доза сухого часникового екстракту (рівна 2 грамам сирого часнику) значно зменшувала маркер дефіциту естрогену.

Крім того, вже підтверджено, що часте вживання в їжу таких продуктів, як часник і цибуля, запобігає появі остеоартриту.

Вам перестане загрожувати хвороба Альцгеймера і старече недоумство

Вільні радикали постійно завдають нашому організму шкоди, і особливо головному мозку. Часник містить антиоксиданти, які посилюють захист організму від ушкодження цими сполуками.

Доведено, що високі дози часнику підвищують рівень антиоксидантних ферментів, а також знижують стрес у людей з високим кров'яним тиском. А поєднання таких корисних ефектів від поїдання часнику, як зниження рівня холестерину і артеріального тиску, додатково до антиоксидантних властивостей, дозволяють запобігти настільки поширеному захворювання мозку, як хвороба Альцгеймера і деменція.

Ви отримаєте шанс прожити помітно довше

Детоксикація організму, а також запобігання серцево судинних захворювань самі по собі вже подовжують життя. А часник, як ми пам'ятаємо, володіє ще здатністю справлятися з інфекціями. І ця його властивість дуже важлива для літніх людей, однією з поширених причин смерті яких стає ослаблення імунітету. Крім того, вживання часнику дозволяє уникнути багатьох хронічних захворювань, що також дозволяє його любителям жити довше і якісніше!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *