7 вітамінів, яких часто не вистачає тим, хто худне

Під час схуднення варто компенсувати дефіцит вітамінів у раціоні.

Навіть якщо ми дотримуємося усіх принципів правильного і здорового харчування, нашому організму може не вистачати певних вітамінів і поживних речовин. Що вже говорити про тих, хто худне — особливо якщо обрана дієта, що обмежує ті чи інші поживні речовини. Розповідаємо, яких саме вітамінів і мінералів найчастіше не вистачає тим, хто худне, інформує Ukr.Media.

Цинк

Цей мінерал необхідний для нашої імунної системи: його недолік може послабити здатність організму чинити опір бактеріям і вірусам. Дієта і будь-які обмеження у раціоні, а також посилені спортивні навантаження вже є досить великим стресом для організму, який може позначитися на стані імунітету. Тому варто стежити за рівнем цинку і за необхідності поповнювати його.

Вітамін С

Одна з маловідомих властивостей цього вітаміну — позитивний вплив на здоров'я кровоносних судин, їх захист і навіть зменшення ризику інсульту. У сучасному житті ми рідко відчуваємо дефіцит цього вітаміну, але деякі дієти припускають відмову від тих продуктів, у яких його найбільше, а додаткове стресове навантаження може стати фактором ризику, особливо для людей зі слабкими судинами. Тому важливо перевіряти, чи достатньо вітаміну С ви отримуєте, і якщо ні — то вживати заходів.

Хром

Хром дуже корисний для людей, що сидять на дієті, оскільки він допомагає контролювати рівень глюкози у крові і підвищує чутливість клітин до інсуліну. Навіть якщо у вас немає діабету або метаболічного синдрому, хром може бути важливим для вас, оскільки стресовий гормон кортизол має зворотну здатність — його тривалий вплив робить клітини менш чутливими до інсуліну, і підвищується ризик розвитку діабету другого типу.

Вітаміни групи В

Найчастіше вітаміни цієї групи містяться у продуктах, багатих на вуглеводи, які зазвичай або повністю видаляються з дієтичного раціону, або їх частка різко скорочується. Тим часом вітаміни групи В необхідні для регулювання роботи нашої нервової системи, роботи мозку, підтримки гарного настрою. Вони навіть впливають на стабільну роботу кишківника. Вітаміни цієї групи найчастіше у дефіциті у тих, хто сідає на дієту навіть на нетривалий час, тому, можливо, варто замислитися про прийом синтезованих аналогів.

Омега-3 та інші жирні кислоти

Ще один вид продуктів, від яких часто відмовляються люди, що сидять на дієтах — продукти з високим вмістом жиру. У деяких випадках це навіть добре, якщо йдеться про ті продукти, у яких багато трансжирів, але часто "під роздачу" потрапляють і ті, які багаті на корисні ненасичені жири. Тим часом жирні кислоти Омега — запорука здоров'я та нормальної роботи нашої серцево-судинної системи і їх дефіцит може призвести до підвищеного ризику розвитку хвороб серця.

Кальцій

Кальцій важливий не лише для міцності наших кісток, суглобів і зв'язок — він також відіграє важливу роль у регулюванні здоров'я нервової системи і серця. І без того після 40 років більшість з нас у тій чи іншій мірі відчувають його дефіцит, а після 50 кальцій буквально "вимивається" з організму. Під час схуднення багато людей відмовляються від молочних продуктів або переходять на знежирені (молочний жир необхідний для засвоєння кальцію, без нього наш організм кальцій просто не сприймає), і дефіцит може небезпечно збільшитися. Обговоріть з лікарем необхідність прийому добавок і стежте за тим, щоб до складу входив вітамін D3 — він грає важливу роль у засвоєнні кальцію нашим організмом.

Вітамін D

Дефіцит цього вітаміну дуже часто спостерігається у людей, які вирішили сісти на дієту. На жаль, у більшості жителів Землі відзначається нестача цього вітаміну у тій чи іншій мірі, але ж він бере участь у процесі обміну речовин, а також впливає на рівень енергії і циркадні ритми — також дуже важливі для підтримання здорової ваги.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *