5 РАННІХ ОЗНАК РАКУ КИШЕЧНИКА

Точні причини колоректального раку кишечника невідомі.

За даними медичних фахівців, кожна 20-а людина перебуває в групі ризику розвитку раку кишечника, який включає в себе рак товстої і прямої кишки, передає Ukr.Media.

Точні причини колоректального раку кишечника невідомі. Захворювання характеризується тим, що в кишечнику утворюються поліпи, які в подальшому можуть стати злоякісними. В лікуванні раку кишечника важливо знати ранні симптоми. Це допоможе своєчасно звернутися за медичною допомогою і дасть більше шансів на одужання.

1. ЗАПОР

Відсутність своєчасної дефекації і регулярне застосування проносних засобів збільшує ризик розвитку раку товстої кишки. Може бути таке, що пухлина на дальньому кінці товстої кишки ускладнює перистальтику і просування калових мас, тим самим викликаючи запори.

2. КРОВ В СТІЛЬЦІ

Найчастіше кров викликана тим, що кровоносні судини в задньому проході стають крихкими і викликають невелику кровотечу під час дефекації. Ця кров, як правило, червоного кольору. Тим не менше, якщо ви помітили темно-червону або чорну кров в стільці, це може бути ознакою раку. Також така домішка може бути викликана виразкою шлунка.

3. ПОСТІЙНЕ ВІДЧУТТЯ ДЕФЕКАЦІЇ

Якщо у вас є постійні позиви до дефекації або напругою, але при цьому немає стільця, або це почуття може виникнути навіть після спорожнення кишечника, то це може бути ознакою раку товстої кишки. Таке відбувається, коли пухлина блокує кишечник і заважає повністю спорожняти.

4. ЗВУЖЕННЯ ЗАДНЬОГО ПРОХОДУ

Звуження заднього проходу також може попереджати про можливе раку товстої кишки. У цьому випадку пухлина присутня в лівій частині товстої кишки і перешкоджає проходу калових мас. Не відкладайте обговорення будь-яких змін з вашим лікарем. Дивертикуліт і рак анального каналу також можуть викликати такі симптоми.

5. ГАЗИ І ЗДУТТЯ ЖИВОТА

Пухлина викликає обструкцію в товстій кишці. Залежно від тяжкості закупорки, газ, тверде речовина і рідина можуть затримуватися в організмі. Це, в свою чергу, викликає прогресуюче здуття живота, а також гази.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.