5 ознак, за якими можна відрізнити хворобу Альцгеймера від просто поганої пам’яті

Деякі ознаки допоможуть виявити хворобу Альцгеймера, що розвивається.

Лікарі, що працюють з віковими порушеннями когнітивних функцій, попереджають: у стані норми пам'ять з кожним прожитим нами роком повинна ставати кращою. Гіпокамп — відділ мозку, що відповідає за когнітивні здібності і пам'ять — це одна з небагатьох ділянок мозку, яку можна "накачати". Чим більше ми її навантажуємо, тим краще вона працює і на більше здатна. Якщо ж ви самі або ваші близькі родичі старшого віку почали скаржитися на забудькуватість, варто звернутися до невролога. Адже ранні стадії, коли перебіг хвороби Альцгеймера можна загальмувати, складно розпізнати: вони маскуються під втому, забудькуватість, неуважність. А коли симптоми стають занадто помітними, допомогти хворому набагато складніше. Розповідаємо, як відрізнити безпечну забудькуватість від початку хвороби — не проґавте ранні симптоми!

Забування імен близьких людей

Чим старшими ми стаємо, тим більше часу і зусиль вимагають звичні дії, у тому числі когнітивні. І плутати імена близьких людей можуть усі. Але якщо ми маємо справу з початком синдрому Альцгеймера, то щоразу на згадування потрібного імені знадобиться дедалі більше часу, а невдачі можуть викликати ще більший розлад. Зверніться до лікаря, якщо ви самі або ваші близькі люди дедалі важче згадують родичів і їх імена, інформує Ukr.Media.

Погіршення здібностей до орієнтування

Одна з найбільш загрозливих ознак — якщо ваші близькі люди починають губитися у знайомих і звичних місцях. Здатність заблукати дорогою до магазину, до якого раніше вони ходили раз на тиждень, або на короткий час втратити орієнтацію у звичному дворі — усе це ознаки, які вимагають негайного звернення до лікаря. Вони властиві саме хворобі Альцгеймера і не мають нічого спільного зі звичайними проявами віку.

Проблеми з підбором слів

Тривалі "зависання" під час спроб згадати забуте слово, вживання зовсім невідповідних слів (наприклад, "стілець", маючи на увазі диван) і навіть вигадування власних слів — усе це може бути ознакою хвороби, що починається. Ще одна ознака, яка допоможе відрізнити вікову забудькуватість від хвороби Альцгеймера — людина у підсумку все ж таки згадує слово і надалі не відчуває труднощів з ним.

Втрати речей

Якщо ви або хтось із близьких людей почав дедалі частіше забувати речі у не призначених для цього місцях (наприклад, ключі у морозилці), це привід звернутися до лікаря. Знову ж таки, контрольною ознакою виступає здатність зрештою пригадати, куди ж все ж таки ви поклали свої ключі — чим частіше це вдається, тим вищими є шанси, що ви маєте справу зі звичайною віковою забудькуватістю. А ось якщо рахунок не на вашу користь — варто звернутися до лікаря.

Труднощі з виконанням звичних завдань

Старішання, хоч і послаблює наші увагу та пам'ять, зазвичай не впливає на здатність виконувати звичні завдання, такі як перевірка і оплата рахунків або приготування звичних страв. А ось хвороба Альцгеймера забирає у нас здатність керувати рутиною і краде навички, напрацьовані протягом життя. Хтось із ваших близьких людей більше не може виконувати звичні завдання? Зверніться до лікаря!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *