4 вагомих причини відмовитися від вживання молока

Давайте розберемося разом, для чого це потрібно взагалі?

Кожна людина споживає в рік приблизно 85 кілограмів свіжих молочних продуктів, в тому числі і близько 70 літрів молока. Однак людський організм не потребує молока і не орієнтований на перетравлення лактози. Абсолютно парадоксально, що люди — єдині істоти, які споживають молоко інших тварин, навіть у дорослому віці, інформує Ukr.Media.

Безперечно, цей продукт має важливе значення на початку людського життя. Дитина легко перетравлює грудне молоко — завдяки ферменту лактазі. Обмежена тільки «генетичним дефектом», який розвинувся під час еволюції, ця здатність зберігається і в зрілому віці і робить можливим споживання молока протягом усього життя.

Молоко шкідливе для здоров'я через ризик розвитку різних захворювань

Воно багате корисними інгредієнтами. Крім кальцію в ньому міститься багато вітамінів, магнію, йоду і амінокислот, які організм не може виробляти сам. Це здоровий збалансований напій. Але тут криється перша помилка: молоко аж ніяк не просто напій, його можна назвати основним продуктом харчування через високу щільність поживних речовин.

Противники молока також стверджують, що молоко може викликати появу недуг. Це може бути алергія, особливо у дітей, або хронічні інфекції, проблеми зі шкірою і екзема, його вживання може викликати астму, цукровий діабет і навіть рак. Всі ці хвороби пов'язують з чужорідними білками в молоці, з якими організм бореться. Однак на сьогоднішній день поки що відсутні наукові дослідження, які без сумнівів підтверджують цей зв'язок.

Молоко шкідливе через непереносимість лактози

Непереносимість молока поширена на багатьох континентах. Якщо в організмі відсутній фермент лактаза, що розщеплює молочний цукор (лактозу) на компоненти, які легко засвоюються, це називається непереносимістю лактози. 75% населення світу не переносить лактозу. У всьому світі винятком є, швидше, переносимість молока. Наприклад, в Азії та Африці лише один відсоток населення може перетравлювати молоко.

Молоко шкідливе для здоров'я через втрату кальцію

В дитинстві кожен чув: кальцій в молоці допомагає рости, корисний для кісток і дає силу. Це вірно. Жоден продукт не містить стільки кальцію. Мінерал необхідний для міцності кісток і зубів, а також для правильного функціонування м'язів. Але що знають лише деякі: тваринні білки у молоці можуть призвести до підвищеної кислотності в організмі і в крові. Щоб нейтралізувати їх, організму знову потрібен кальцій, який він змушений отримати з кісток. Ця втрата кальцію може стати причиною остеопорозу.

Як стверджують противники молока, дефіцит кальцію викликаний не недостатньою кількістю молока, а споживанням занадто великої кількості кислих продуктів, таких як кава, кола, алкоголь, м'ясо, молочні продукти та солодощі. Є й інші джерела, здатні адекватно задовольнити потребу в цьому мінералі, хоча кальцію в них менше, ніж у молоці. До них можна віднести зелені листові овочі, броколі, боби, сою, горіхи і злаки. Крім того, рослинний білок краще засвоюється організмом і не знижує pH в кислотній зоні.

Молоко піддається багатьом технічним процесам

Багато людей вважають молоко одним із натуральних продуктів. Воно надходить у свіжому вигляді від корови і його можна пити без добавок. Насправді це виглядає трохи інакше. Коров'яче магазинне молоко є промислово обробленим продуктом. Воно гомогенізоване, пастеризується, піддається термообробці. Звучить вже не так природно.

То пити чи не пити?

Однак не варто сліпо покладатися на причини, які здаються правдоподібними або відмовитися від молока. Фактично, кожен повинен вирішити для себе сам, пити або не пити. Зовсім не обов'язково повністю відмовлятися від молока, але якщо хочеться уникнути вживання молочних продуктів, то сьогодні існує маса його замінників з сої, кокоса, вівса, гречки, мигдалю тощо

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *