Суворі дієти дуже шкодять здоров'ю людей.
Звичайно, для контролю ваги необхідно стежити за своїм раціоном, виключати потенційно шкідливі продукти і компенсувати нестачу певних речовин в організмі. Але трапляється таке, що, захопившись черговою суперефективною дієтою, ми забуваємо про заходи безпеки і часто обмежуємо себе у необхідних мінералах та вітамінах. Сьогодні ми розповімо, до чого може призвести пристрасть до дієт, інформує Ukr.Media.
Проблеми з тиском і пам'яттю
Подібні скарги можна почути від людей, що сидять на безвуглеводних дієтах. І якщо прості вуглеводи дійсно важливо тримати під контролем, то складні нашому організму необхідні щодня. Вони містяться у крупах, пасті, зерновому хлібі і деяких коренеплодах. Багато послідовників безвуглеводних дієт повністю виключають з раціону ці продукти, що призводить до "голодування" тканин мозку, звідси йде ослаблення судинного тонусу. Коливання тиску повинні стати серйозним "дзвіночком", якщо ви сидите на подібній дієті: обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем.
Зіпсований шлунок
У нашому організмі відбуваються безперервні процеси, які потрібно підтримувати, оскільки вироблення шлункового соку вимагає постійної наявності поживних речовин в органі: важливо харчуватися невеликими порціями протягом дня, але часто, таким чином шлунок постійно зайнятий і при цьому не відбудеться його перевантаження. Жорстке голодування призводить до руйнування стінок органу і утворення великих виразок у самому шлунку або в інших органах травлення.
Починають кришитися зуби
Проблеми з зубами і яснами не завжди говорять про патогенну мікрофлору у порожнині рота. Цілком можливо, що вашим зубам не вистачає необхідних речовин, які ви встигли втратити під час дієти. У цьому разі йдеться про монодієти, коли людина сидить лише на одному продукті. У результаті організм не отримує достатньо кальцію, який і без того важко засвоюється. Порушується ліпідний обмін. Багато мікроелементів не можуть засвоюватися сольно, а це означає, що їм необхідна підтримка інших сполук. Будьте обережними.
Страждають печінка і нирки
"Сухе" голодування і безконтрольний прийом препаратів, що знижують апетит, можуть призвести до розвитку ниркової недостатності. Для повноцінної роботи нирок необхідно підтримувати оптимальний водно-сольовий баланс, а за умови його порушення наші природні фільтри — нирки і печінка — страждають у першу чергу. Людям, схильним до утворення каменів і солей у нирках, "сухе" голодування протипоказане.
Джерело: ukr.media