10 змін тіла, які не можна ігнорувати

Ми вирішили розповісти вам про те, які сигнали тіла, безсумнівно, повинні вас насторожити.

Надмірна обачність і безпідставні підозри можуть зруйнувати життя кому завгодно. Але якщо поряд із безпечними симптомами ви можете пропустити більш серйозний, який вказує на наявність певної хвороби? Варто знати ці зміни, щоб мати можливість зауважити, якщо щось не так, щоб вчасно потрапити до лікаря, інформує UkrMedia.

Ми вирішили розповісти вам про те, які сигнали тіла, безсумнівно, повинні вас насторожити.

Сухі та потріскані губи

Відшаровування сухої шкіри є чіткою ознакою алергії. У цьому випадку зверніть особливу увагу на косметику, яку ви використовуєте, а також на засоби гігієни порожнини рота, їжу, яку ви їсте, і навіть ліки. Тріщини в кутах рота вказують на брак вітамінів В, А та Е. Якщо у вас також є сухість очей, сухість у роті та проблеми з травною системою, краще звернутися до лікаря, тому що це може бути комбінацією симптомів, специфічних для аутоімунної хвороби, що називається синдромом Сьогрена.

Випадіння брів

Густі брови не тільки модні сьогодні, але вони також є великим індикатором здоров'я. Періодичне випадіння волосин брів є цілком нормальним, але якщо ви помітили надмірне випадіння, а також утворення лисих плям або навіть повне зникнення брів, негайно зверніться до лікаря. Це може бути пов'язане з надмірним чи недостатнім рівнем активності щитовидної залози.

Дистрофія нігтів

Ми всі знаємо, як виглядають здорові нігті. Будь-яка зміна кольору або структури є тривожним сигналом. Тонкі і бліді нігті можуть бути ознакою анемії та браку заліза в організмі, тоді як жовтуваті нігті свідчать про порушення роботи печінки та шлунково-кишкового тракту або грибкову інфекцію. Білі плями та смужки вказують на брак цинку, міді та йоду. Нігті можуть стати дуже крихкими внаслідок браку вітамінів в організмі – кальцію, заліза і бета-каротину.

Бліді губи з яскравим контуром

Існують різні пояснення різних хвороб. Якщо край губ червоний і припухлий, і на них з'являються невеликі пухирці, то, ймовірно, ви дуже чутливі до ультрафіолетових променів. Що ви можете зробити в цій ситуації, це зменшити вплив сонця за допомогою сонцезахисного крему. Такий самий симптом на середній частині губи? Це вегетативний невроз. Вживання седативних засобів – важлива частина лікування поряд з протизапальними мазями. Сильний набряк і почервоніння всієї губи вказують на алергічну реакцію – зверніть більше уваги на вашу косметику та зубну пасту та відвідайте алерголога.

Червоне обличчя

Якщо відкинути природні фізіологічні зміни, такі як зміна температури, масаж чи споживання алкоголю, є 3 широко поширені причини появи червоного обличчя. Для жінок після 40 років це відбувається через зниження рівня гормонів, що свідчить про початок менопаузи. Червоне обличчя також може вказувати на наявність інфекцій, які викликають демодекоз. Часткове почервоніння, що супроводжується раптовими нападами запаморочення, може означати коливання тиску, який можна нормалізувати за допомогою спеціальних ліків.

Сухі п’яти

Шкіра на ногах висихає через брак вітамінів А і Е. Ця проблема також може бути викликана наявністю грибкових інфекцій, які впливають на загальний стан епідермісу. Грибкові інфекції, як правило, супроводжуються численними тріщинами та пожовтінням нігтьових пластин. Якщо сухість та жорсткість не зникають навіть при належному догляді та достатньому вживанні вітамінів, це може бути ознакою ендокринної патології.

Сухі руки і суха шкіра тіла

Суха шкіра є нормою протягом холодного сезону, але в цьому випадку допомагає зволожуючий крем, споживання великої кількісті води і прийом вітаміни. Якщо наведені вище рішення не допоможуть вам, то краще відвідати дерматолога, оскільки суха шкіра також є однією з загальних ознак діабету та гіпотиреозу. Якщо ваша шкіра не просто загрубіла, але також повна тріщин, це може виявитися дерматит, викликаний природною реакцією на хімічний вплив.

Деформація ноги

Зміщення стопи, викривлення всередину, і зміна форми стопи, яка характеризується відсутністю поздовжніх або поперечних дуг, зазвичай вказує на плоскостопість. За статистикою, поперечна плоска стопа в поєднанні з іншими деформаціями зустрічається частіше, ніж поздовжня плоскостопість, і більш вразливими є жінки. Причиною цього часто є високі підбори, які призводить до нерівного розподілу навантаження, і найбільше навантаження зміщується на ділянку поперечної арки. Коли ця арка не здатна витримати такий вантаж, нога починає боліти, виникає відчуття розтягнення, що свідчить про початок деформації.

Білі плями на зубах

Зубний флюороз – це хронічне захворювання, яке розвивається або перед прорізуванням, або після (при споживанні великої кількості води або продуктів з високим вмістом фторових сполук). Існує 5 типів класифікації флюорозу: сумнівні, дуже м'які, легкі, середні та важкі. Перші 3 варіанти проявляються візуально через появу плям, а останні 2 призводять до розкладання зубів тканин і зубів, що руйнуються.

Втрата волосся

У середньому людина втрачає близько 100 волосин на день, тому що волосяні фолікули проходять певні етапи росту, які можуть тривати від 2 до 8 років. Коли стадія росту закінчиться, волосок випадає, і новий починає рости після 2-місячної перерви. Це означає, що в один проміжок часу 80% -90% волосся людини росте, а решта перебуває у стані спокою. Проте, якщо ви помітили більш значну втрату волосся, вам слід звернутися до лікаря, оскільки існує ціла низка захворювань, які можуть ховатися за цим симптомом. Це можуть бути інфекції шкіри, порушення щитовидної залози, аутоімунні розлади тощо.

Як ви розумієте, кожний з цих симптомів окремо не є причиною переживань або серйозного діагнозу. Важливо об'єктивно оцінити ваше становище та звернути увагу на додаткові зміни зовнішнього вигляду та самопочуття. Головне пам'ятати, що вам краще звернутися за консультацією до лікаря, оскільки саме лікар може дати точну відповідь на ваші запитання та прописати відповідний план лікування.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *