10 дивовижних переваг для нашого тіла завдяки холодній погоді

Виявляється, холод може бути не тільки нашим ворогом, але й другом.

Немає жодних сумнівів, що зима може бути нелегким періодом для нашого тіла і загального благополуччя. Але не все так погано!

Прохолодна температура підвищує активність вашого мозку

Холодніша температура повітря допомагаює людям чітко мислити. Дослідження показують, що люди виконують завдання краще, коли температура в приміщенні встановлюється на більш прохолодну, ніж при теплішій температурі у приміщенні. Більше того, інші дослідження показують, що люди менш схильні вирішувати когнітивні проблеми влітку, на відміну від зими, тому що влітку використовується більше глюкози, яка необхідна для розумових процесів. Таким чином, відправляючись на вулицю для жвавої прогулянки до місцевої кав'ярні в зимовий період, ви зможте придумати щось, дійсно варте уваги, наприклад, наступну велику ідею для презентації на роботі, інформує UkrMedia.

Холод допомагає вам швидше спалювати зайві калорії

Коли холодно, ваше тіло працює важче, щоб підтримувати вашу основну температуру. Наші тіла використовують значну кількість енергії, щоб тримати нас в теплі, і зволожувати повітря, яким ми дихаємо, коли ми знаходимося на холоді. Таким чином ми і спалюємо більше калорій.

Завдяки холоду підвищується кількість коричневого жиру в тілі

Більшість жирів у людському тілі виявляються білуватого кольору, тоді, як коричневий жир є мітохондріальними жировими клітинами, які спалюють енергію і виробляють тепло в організмі. Вважалося, що тільки діти мають коричневий жир, однак, дослідження показало, що у дорослих є деяка кількість коричневого жиру, і люди з більш низьким індексом маси тіла (ІМТ), як правило, мають більш високий вміст цього жиру. Дослідження показали, що, коли чоловіки піддаються охолодженню, то, як наслідок, вони мають збільшення коричневого жиру і відповідно, в них пришвидшується обмін речовин.

Холод покращує алергічний стан

Якщо у вас алергія на вулиці, то для вас є хороші новини! Під час холодної та сніжної погоди пилку практично не існує. Проте, якщо у вас алергія в приміщенні, і ви не впевнені, що алергія саме на цвіль та пиловий кліщ, то вона може погіршитись взимку, особливо, якщо ви проводите більше часу в приміщенні.

Взимку знижуються запальні процеси

Ви знаєте, як пакети з льодом використовуються для зменшення набряку і болю після травми? Ви можете помітити, що ваші суглоби взимку стануть менш опухлими або пухкими, тому, що холодне повітря діє як природний льодовий пакет, що допомагає зменшити запалення.

Холод може знизити ризик виникнення хвороб

Звичайно, ви, скоріше за все, застудитеся, але взимку ви будете вільними від кількох захворювань і вірусів, які більш поширені при теплих температурах. Це викликано тим, що дозрілі комарі зимують взимку, що призводить до зниження захворювань, що передаються комарами, включаючи вірус Zika, вірус західного Нілу, лихоманку Денге та малярію під час зимового сезону.

Ви будете краще спати

Температура вашого тіла знижується природним чином, коли ви намагаєтеся заснути; цей процес може зайняти до двох годин у літню спеку, але взимку він проходить набагато швидше. Плюс ще й у тому, що на змову пору року припадають більш короткі дні, а це значить – темні вечори та ранки. Таким чином, ви можете природньо спати довше, без ніяких темпих завіс на вікнах. Якщо у вашій спальні температура від 15 до 19 градусів, ви ще й зможете спалити більше калорій.

Холод допомагає боротись з інфекціями

Так, ви можете більш часто застуджуватись протягом зими, що, звичайно, не є дуже добре, але ви насправді краще приготуєте власну імунну систему до того, щоб вона ефективніше боролася з інфекцією. Дослідження показали, що імунна система людини може бути активована під час дії холоду, а це підвищує здатність людини боротися з інфекціями.

Холод може відновлювати шкіру

Помірно холодні температури можуть бути корисними для здоров'я шкіри, оскільки вони звужують кровоносні судини в шкірі. Це робить судини менш схильними до почервоніння і набряку внаслідок зниження кровотоку. Крім того, ви маєте тенденцію виробляти менше жиру і шкірного сала взимку, так що у вас може бути менше дерматологічних проблем.

Він покращує ваше серцебиття

Холодна погода може справді зробити корисну справу для вашого серця, коли ви часто відправляєтесь на зимові тренування на відкритому повітрі. Холодна погода робить відпрацювання вправ більш веселою та важкою діяльністю, і серце повинне буде перекачувати більше кисню, щоб не тільки компенсувати активність, але й забезпечити, щоб організм підтримував достатню температуру тіла, щоб залишатися в рівновазі і уникати будь-яких ризиків зниження температури. Більше того, вправи взимку роблять м'язи серця значно сильнішими. Однак, якщо у вас хвороба серця, ви повинні бути обережними при фізичному навантаженні на вулиці в холодну погоду.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *