Замаскована депресія: ТОП-12 небезпечних симптомів

Через війну в Україні психічний стан багатьох українців погіршився. За прогнозами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, за наслідками цієї війни понад 15 мільйонів українців матимуть психічні розлади та потребуватимуть як мінімум психологічної підтримки.

Один з найпоширеніших видів психічного розладу – депресія. Коли ми говоримо про когось, що у нього депресія, то, як правило, маємо на увазі, що людина знаходиться в пригніченому стані, нічого не хочу, часто плаче. Але виявляється, депресія може бути неявною, замаскованою. Вона може ховатися за зовсім іншими симптомами. Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів лікар-невролог Євген Скрипник.

10+ симптомів замаскованої депресії

Перша за все, експерт наголошує на тому, що прихована депресія проявляється соматичними симптомами, а не зниженим настроєм і плаксивістю. При цьому депресивний стан хворого, як правило, не помічається оточуючими, а тільки відчувається самим пацієнтом.

 • Людина з прихованою депресію часто відчуває постійну втому, повну відсутність сил. Людині важко відповідати на запитання, їй не вистачає енергії, і тому може виникати дратівливість.
 • Хворий з депресією частіше може бути не сумним, а холодним, байдужим   до інших! 

  У людини з депресією може бути холодне ставлення до оточуючих © freepik.com

 • Ще один характерний симптом того, що людина депрессує, — це відсутність задоволення від речей, які раніше приносили задоволення. Кава не така смачна, як раніше, їжа не така, чоловік подарував квіти, але відчуття радості зовсім не такі, як раніше!
 • Зміна харчових звичок. Може бути або надмірний аппетит («заїдання» солодким, мучним тощо), або, навпаки, повна відсутність апетиту.
 • Часто спостерігається коливання настрою. Є дні хороші та дні погані. Це не вихід з депресії, це як раз і характерно для депресії.
 • Спостерігається порушення сну. Людина або дуже мало спить, або дуже багато. Може часто прокидатися вночі.
 • З’являється потяг до вживання алкоголю та наркотичних речовин.
 • Людина з замаскованою депресією може відчувати синдром роздратованого кишківника. Він проявляється проблемами з органами ШКТ, нудотою, вздуттям шлунка, блюванням, діареєю. Простими словами, людина часто бігає до вбиральні, особливо на фоні хвилювання.
 • «Я вся болю». Людину з депресією можуть часто турбувати болі в спині, в статевих органа, в ділянці простати, суглобах, м’язах, головний біль. При цьому лікарі не можуть знайти причину цих болей.
 • Відчуття туману в голові, нереальності світу. Наприклад, людина може відчувати, що йде по м’якій землі, що вона в неї ніби провалюється під ногами.
 • Один із частих симптомів  — запаморочення. При цьому, знову ж таки, людина обстежує судини, робить МРТ, але причину не знаходять. 
 • Неприємні відчуття: «пече», «повзають мурахи», «поколювання» по шкірі і часто локалізація змінюється!
 • Ще один неявний симптом – дуже сильна раздратованість © freepik.com

  Що робити, якщо є симптоми прихованої депресії

  Якщо є наведені симптоми, потрібно звернутися до психіатра для діагностики психічного стану. На жаль, поради на кшталт «візьми себе в руки», «пожалій дітей та себе» на людину з депресією не діють. Це все одно, що алкоголіку розповідати про те, що пити – шкідливо для здоров’я. При депресії, як і при алкоголізмі, поступово відбуваються зміни в роботі певних ділянок головного мозку. І чим їх більше, тим важчий перебіг депресії. У запущених випадках вона може дійсно призвести навіть до самогубства. Тому не варто закривати очі на цю проблему.

  Раніше ми писали про те, що потрібно їсти, щоб захиститися від радіації. 

  Джерело: lady.tochka.net

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *