Убезпеч себе від ПМС!

Точної кількості жінок, які страждають від ПМС, не береться назвати ніхто. Причина: відсутність чіткого формулювання цього симптому, а також небажання жінок пов’язувати особливості свого настрою та самопочуття зі своїм менструальним циклом.

Але деякі рішуче налаштовані спеціалісти стверджують, що ПМС – біда 75% жінок.

То що, скласти ручки та спокійно спостерігати, як приблизно чверть життя (один тиждень на місяць) перетворюється на жах? Що цікаво: не тільки для тебе, але і для твоєї сім’ї ...

Ну навіщо чекати і терпіти?

Про те, чим можуть допомогти собі жінки, схильні до ПМС, розповідається в «Книзі жіночої мудрості» (переклад з англійської І. Литвинової). Цю книжку можна придбати в інтернет-магазині empik.ua.

Як відкрили ПМС

Передменструальний синдром (ПМС) був вперше ідентифікований у 1953 році у Великобританії двома лікарями. Лікар Катаріна Далтон і лікар Реймонд Грін вперше встановили зв’язок між певними симптомами, на які скаржилися жінки (нудота, біль, дратівливість), і менструальним циклом.

Пізніше було встановлено, що жінки, схильні до ПМС, можуть відчувати 17 різних симптомів приблизно за тиждень до початку менструації. Серед них: зміни настрою, смуток, напруженість, нервозність, агресивність, безсоння, плаксивість, набряк щиколоток, набухання молочних залоз, головний біль, підвищений апетит, кольки в животі тощо. І, мабуть, найнеприємніше – збільшення ваги.

Чи можна собі допомогти? Так. Їж кальцій

Під час наукових досліджень було доведено позитивний вплив кальцію і магнію на полегшення найтяжчих проявів ПМС.

Так, було встановлено, що жінки, які приймали по 1200 мг кальцію щодня протягом трьох менструальних циклів поспіль, майже не відчували передменструального болю, у них не було набряків, тяги до певних продуктів, а настрій був цілком миролюбний.

Учені припускають, що позитивний ефект кальцію пояснюється його здатністю знімати депресію та біль у м’язах, але точний механізм дії цього мінералу ще не вивчений.

На жаль, мало хто з жінок задовольняє щоденну потребу в кальції, що становить 1 200 мг. Це наголошує Сьюзан Тіс-Джекобс, ендокринолог Медичного центру при Колумбійському університеті.

Те, що не може кальцій, – заповнить магній.

В іншому дослідженні було встановлено, що жінки, які приймали щоденно по 200 мг цього мінералу протягом двох менструальних циклів поспіль, відзначали помітне покращення в сенсі контролю ваги, набряків, стану молочних залоз. Зникали шлункові проблеми.

Крім того, магній знижує запалення, спричинені певними гормональними змінами, що відбуваються за 7-10 днів до початку менструації.

Дослідження показали: жінки, які споживають мало магнію, позбавляють себе допаміну – хімічного речовини в мозку, що регулює настрій. Саме цим пояснюється надмірна нервозність і дратівливість жінок під час ПМС.
Лікарі радять приймати кальцій і магній разом, із розрахунку 2 (кальцій): 1 (магній). Однак жінкам, які мають проблеми з серцем і нирками, треба порадитися з лікарем.

І ще один нюанс: у деяких людей надлишок магнію викликає діарею.

А якщо не любиш таблетки?

Можна вийти з ситуації, правильно склавши меню. До дієти на період до початку менструації постарайся внести молочні продукти, зелені овочі та боби.

Для забезпечення організму кальцієм внесіть у раціон нежирне або знежирене молоко, домашній сир, йогурт, сир, броколі, апельсиновий сік із кальцієм.

Магній ти можеш отримати з соєвих бобів і квасолі, зелених салатів, шпинату, а також устриць, коричневого рису, горіхів, насіння і зародків пшениці.

А ти страждаєш від ПМС? А на сім’ї це позначається?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *