Великий піст 2021: календар харчування по днях

Великий піст 2021: що можна їсти, календар харчування по днях © pinterest.com

З 15 березня 2021 року почнеться найсуворіший піст для віруючих людей — Великий. Великий піст — центральна подія в усіх церквах. Його мета — підготувати віруючу людину до Великодня. У цей період потрібно не лише дотримуватися посту в їжі, але і намагатися очистити свої думки від негативу і частіше молитися.

tochka.net розповідає про те, коли буде Пасха в 2021 році, скільки триватиме Великий піст і публікує календар харчування по днях.

Великий піст 2021: дати, історія становлення

Великий піст встановлений як нагадування віруючим про ті спокуси (голодом, гординею і вірою), які довелося подолати Христу в пустелі. З Нового Завіту ти знаєш, що після хрещення, Спаситель проходив через спокуси послані йому Дияволом. І лише сорокаденний піст допоміг впоратися із ними, а після — виконати свою місію на землі.

Тривалість Великого посту — 48 днів, дати його початку і закінчення залежать від дати Великодня. У 2021 року Великдень випадає на 2 травня 2021 року, це означає, що Великий піст триватиме з 15 березня по 1 травня 2021 року.

Великий піст розділений на два періоди — Святу Чотиридесятницю, яка закінчується Лазаревою Суботою і Вербною Неділею, і Страсний тиждень. Тривалість поста була встановлена ​​в V столітті, хоча традиція постити існувала ще з І століття.

Великий піст 2021: що можна їсти

Основи харчування у Великий піст прописані в Типіконі — богослужбовій книзі. Особливо суворий піст у перший і останній тижні. У будні на цих тижнях можна їсти лише один раз — увечері, а по суботах і неділях дозволені обід і вечеря.

Перший тиждень Великого посту — з 15 по 21 березня 2021 року називається «Федоровоим». У понеділок, 15 березня 2021 року, необхідно повністю відмовитися від прийому їжі, можна лише пити воду і чай без цукру. Далі, харчування кожну седмицю має проходити за схемою:

  • Понеділок, середа, п’ятниця — сухоядіння, холодна їжа без олії;
  • Вівторок, четвер — вживання гарячої пісної їжі;
  • Субота, неділя — можна додавати в їжу рослинну олію На сьомий день, при бажанні, можна пригубити вина.

Що можна їсти під час Великого посту, чим замінити улюблені продукти © pinterest.com

Харчування по днях у Великий піст 2021

  • 17, 19, 22, 24, 26, 29, 31 березня; 2, 5, 7, 9, 12, 14, 16, 19, 21, 23 квітня — їжа рослинного походження без термічної обробки. У твоєму раціоні в ці дні може бути вода, сирі фрукти і овочі, сухофрукти, горіхи, мед.
  • 16, 18, 23, 25, 30 березня; 2, 6, 8, 13, 15, 20, 22 квітня — гаряча їжа з рослинною олією. Можна приготувати каші, супи і гриби.
  • 20, 21, 27, 28 березня; 3, 4, 10, 11, 17, 18 квітня — гаряча їжа з рослинною олією, дозволено натуральне вино.
  • 24 квітня — Лазарева субота. Можна їсти рибу і страви з неї, варену і тушковану їжу рослинного походження, можна додати рослинної олії.
  • 7 квітня — Благовіщення. Риба, морепродукти, варена і тушкована їжа рослинного походження із додаванням рослинної олії.
  • 25 квітня — Вербна неділя. Дозволені рибні страви, можна їсти варену і тушковану рослинну їжу, в яку додають рослинну олію.

Харчування у Страсний тиждень таке ж, як і під час попередніх тижнів, лише в п’ятницю, 30 квітня 2021 року, рекомендовано повне утримання від прийому їжі.

Харчування у піст має бути різноманітним, основу раціону складають овочі і фрукти, злаки, бобові. Продукти переважно варять, готують на водяній бані або грилі.

У Типіконі зазначено, що постити дозволено дітям, починаючи від 5 років. Перед тим, як увійти в піст, обов’язково консультуються із лікарем вагітні жінки та ті, у кого є хронічні захворювання. Церква дозволяє утриматися від посту годуючим жінкам, військовим, студентам, а також людям, чия робота пов’язана з великими енергетичними затратами.

Раніш ми розповідали, коли відбудеться перхід на літній час в Україні

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *