Тренд крижаної ванни: чому зірки практикують цю кріопроцедуру?

Леді Гага, Гаррі Стайлс, Лаіс Рібейро, Кріс Гемсворт, Міранда Керр, Ніколь Шерзінгер, Джастін Бібер — їх поєднує не тільки неймовірна популярність, але й одне досить шокуюче захоплення — занурення у ванну з льодом.

https://instagram.com/p/CgcDitXuyr0

https://instagram.com/p/B32vBZ-lEqD

https://instagram.com/p/CGxf_BzDbk6

https://instagram.com/p/BylESeohJnw

Ці селеби стверджують, що крижана ванна дає їм можливість розслабитися, стабілізувати нервову систему, загартувати організм і перевести дух. Не впевнені, що лежачи в купі льоду можна хоч якось розслабитися… Але зірки та спортсмени, які витрачають колосальні сили на свою роботу, стверджують протилежне і регулярно практикують цю кріопроцедуру.

Найвідомішим любителем крижаної ванни є 63-річний голландець Вім Гоф, якого ще називають “Крижана людина”. Гоф стверджує, що після смерті дружини йому вдалося перенести біль втрати через занурення в екстремально холодну воду. Він навчився за допомогою дихання, медитації, йоги та правильної підготовки виживати в умовах екстремального холоду. У Віма є особисті досягнення, наприклад, він 120 хвилин провів у прозорій посудині, наповненій холодною водою з льодом, а одного разу піднявся на французький Монблан, одягнений у шорти. Але чи варто повторювати подвиги “Крижаної людини”?

https://instagram.com/p/CgCmJhola1V

Що кажуть вчені щодо ванни з льодом

У статті, опублікованій на сайті американської National Library of Medicine, йдеться про те, що низькі температури можуть сприяти швидшому відновленню після фізичних вправ внаслідок зниження внутрішньом’язової температури та метаболізму, тим самим обмежуючи гіпоксичний стрес та утворення активних форм кисню.

Крім того, низькі температури знижують м’язовий кровотік та уповільнюють запальні процеси, знижують вплив молочної кислоти, призводять м’язи у тонус. Ефект від крижаної ванни відчувається вже за кілька секунд.

https://instagram.com/p/Cc-5oz4stH0

Але не варто розглядати крижану ванну як безпечний метод розслаблення та оздоровлення, з цією процедурою також пов’язано безліч ризиків:

  • проблеми із серцем, аж до його зупинки
  • судоми — замість розслаблення крижана вода може навпаки привести м’язи в стан постійної напруженості
  • шок для всього організму
  • захворювання сечостатевої системи
  • застуда
  • підвищення тиску
  • біль у суглобах

Як проводиться кріопроцедура

  • Спортсмени використовують температуру води від 10 до 15 градусів, починаючи з вищої та поступово її охолоджуючи.
  • Процедура не повинна тривати більш ніж 8 хвилин.
  • У ванну можна занурюватися повністю або занурити лише ноги.
  • Не можна після крижаної ванни приймати гарячий душ.

Ми не рекомендуємо тобі екстремально експериментувати зі своїм організмом. Краще такі речі проводити під наглядом лікарів і з повною впевненістю у відмінному стані свого організму. Але! Альтернатива існує, і ти можеш спробувати її. У TikTok вже давно гуляє тренд ice facial. Коли обличчя занурюють у миску з крижаною водою, щоби привести в тонус шкіру, поліпшити кровообіг, зняти стрес і зупинити панічні атаки.

Раніше ми розповідали про те, чого не можна робити, якщо у людини судоми або вона поперхнулася.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *