На вулиці – сонце, в душі – свято! А в шлунку, кишечнику, сечовому, на шкірі? У більшості людей – більш-менш значимі неприємності. Сумно? Так.
Але наукою з’ясовано: взимку наш організм функціонує на мінімальному рівні загальної активності. Влітку – на максимумі. Весна – перехідний період, протягом якого значно прискорюється хід зовнішнього астрономічного годинника.
Тобто:
– збільшується тривалість світлового дня,
– зростає сонячна активність,
– посилюється напруженість магнітного поля Землі.
Організм людини не може не відреагувати на такі найпотужніші зовнішні чинники. І включає «на повні звороти» нервову систему, підсилює роботу шлунково-кишкового тракту, активізує статеві залози, збільшує вироблення гормонів гіпофіза, щитовидної залози, надниркових.
Для того, щоб запустити все це, потрібне «паливо» у вигляді життєвих сил. А де їх узяти після зими? Ось і пихтить наш організм, як автомобіль, який заставляють їхати, не перевіривши рівень масла. Того і дивися – стане надовго, «загальмувавшись» виразкою, циститом, гіпертонічним кризом або ще якоюсь бідою.
Так чого ж, окрім радощів любові, можна чекати від весни?
Загострення виразки, гастритів і інших захворювань шлунково-кишкового тракту
Ознаки: не має сенсу перераховувати детально, оскільки тим, кого це стосується, вони і так, на жаль, добре відомі. А останнім досить короткого: боляче. Значить, пора до лікарки, яка точно скаже, що це і що з цим робити.
Діагнозів самому собі навіть лікарі уникають, а нам, простим смертним, та ще в такій тонкій сфері, як ЖКТ в нюанси, властиві різним хворобам, краще не вникати. Щоб ненароком не ввести себе в спокусу самодіагностики, а услід – і самолікування. Болить? Йди до лікарки!
Профілактика: дієта, дієта і ще раз дієта. Мінімум (до повного виключення) гострого, кислого, добре посоленого.
Під забороною: кава, свіжий хліб, копченина і міцні м’ясні бульйони. А також, на жаль, алкоголь у всіх його «модифікаціях».
І уникай стресів! Старанно культивуй на своєму світі велику кількість позитивних емоцій. Візьми за правило негайно «вимикатися» з будь-якого негативу. Це непросто, адже навесні нервова система особливо уразлива навіть у здорових людей, а хворих на виразку – тим більше. Але вибір невеликий: на обличчі – або посмішка від радості, що весна прийшла, або гримаса від болю, що виразка прокинулася. Зроби вибір самостійно!
ОРЗ у всіх варіаціях
Про ознаки – не варто, так?
Профілактика: знаєш за собою схильність «дружити» з будь-яким протягом? Споруди собі плакат: «Прийшов марток – надівай сім порток!» Наші предки личаками щі не хлебтали, ціну весняному вітерцю знали. І не квапилися ховати жупани, запримітив перші промені сонечка. Бережи себе сама!
Гайморит
О, це окремий рядок у переліку весняних сюрпризів! Саме навесні нешкідлива нежить легко перестрибує в іншу вагову категорію – в гайморит.
Ознаки: характерна для звичайної нежиті закладеність носа плюс температура і головний біль. Лікувати цю біду самостійно – себе гробити, звернення до лікарки обов’язково. Але погоджуватися на традиційні проколи не квапся: більшість лікарів визнають цей метод неефективним.
Профілактика: застебнися – раз! Тепле взуття на ногах – два! Дотримання санітарно-гігієнічних норм – три!
Цистит
Майже суто жіноча біда. І особливо – навесні! Змінила брюки на колготки в 20 ден, не змогла обійти калюжу і промочила ноги, сіла на заморожену лавку і… Образливо, що всі ці чинники мало стосуються чоловіків завдяки анатомічним особливостям: у них уретра вузенька і довга, у нас – широка і коротка. Та і «вихід» у нас – близько до анусу і піхви, тобто всі мікроби – милості просимо!..
Ознаки:
– біль і різі в низу живота, особливо при сечовипусканні;
– прискорені позиви до сечовипускання, при цьому порції сечі – маленькі;
– відчуття переповненості при порожньому сечовому міхурі;
– інколи помітна кров в сечі.
Профілактика:
– при схильності до циститів потрібно більше пити. Потік сечі «вимиває» хвороботворні мікроби, не даючи їм влаштуватися. Ясна річ, пити потрібно не пиво. А відвари журавлини, трав’яні настої (відповідно до рекомендації своєї лікарки), чисту воду.
– Не квапся знімати штани! Тобто бережи себе від переохолодження.
– Виключи інфікування! Весна – пора любові, але пам’ятай про те, що приблизно половина фахівців відносять цистит до інфекційних захворювань. Якщо тобі хоч би раз в житті довелося пережити цистит, побережи себе сама і виключи «додаткову» порцію хвороботворних мікроорганізмів від свого партнера.
У твоєму організмі і так напевно живе певна кількість цих «паразитів», але їх активізацію стримує імунітет. Підсилиш «військо» – імунітет здасться. Отже попроси свого друга здати аналізи на наявність урогенітальних інфекцій. І візьміть за правило перед кожним статевим актом і після нього мочитися.
– Виключи тісний одяг (джинси, що тягне білизну) – це провокує застійні явища в малому тазу.
Висипання на шкірі
Від цієї неприємності не застрахована жодна жінка: навіть сорокалітні пані навесні можуть виявити у себе вугровий висип. Треба ж – років двадцять не було і раптом! Або прищі… Або дивні такі плямочки, неначе з моря – на вітер і назад, і так тиждень.
Усі ці неприємності пов’язані з активізацією різних процесів усередині нашого шлунково-кишкового тракту, збоїв в роботі сальних залоз, а також – атакою всіляких мікроорганізмів, що негативно впливають на шкіру.
Перший живий наш ворог, що загрожує красі обличчя – кліщ, що викликає демодекоз.
Демодекоз
Цей клещ – вічний наш співмешканець, що мешкає в домашньому пилі і пір’яних подушках. Зазвичай наш імунітет долає його без зусиль, але по весні… Трапляється, що – ні, не долає!
Ознаки: прищі, угрі, гнійники, червоні плями на обличчі, блідий або землисто-сірий відтінок шкіри, збільшення розмірів носа, свербіння, легке лоскотання, відчуття повзання. Свербіння посилюється ввечері і продовжується протягом ночі. Це час – період найактивнішої життєдіяльності кліщів, зазвичай тоді відбувається їх спаровування. Свербіння вушних раковин – ще одна ознака.
Профілактика: позбався від пір’яних подушок, полюби вологе прибирання.
Неврози, депресії та інші
На жаль, на жаль, на жаль. Навесні хочеться злитися, як ніколи. Буває, що і сонце не радість…
Ознаки: відсутність в будинку цілого посуду, фінгал під оком у мужа, діти, що сховалися у сусідів, порожнє метро при твоїй появі.
Профілактика:
– треба збільшити: кількість вітамінів, фізичні і сексуальні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі. Відчуття гумору потрібно підсилювати штучно! Не жаліти для цього сил: прагнути сміятися навіть над тим, що хочеться стерти з лиця землі.
– зменшуй: кількість зіткнень зі всім, що дратує.
Відбір «претендентів на виключення» – строго індивідуальний. Для одних це – кислий борщ, для інших – начальство, для третіх – смажені насіннячка.
І пам’ятай: весна мине! А разом з нею – і всі весняні неприємності. Настане літо. Але про це – пізніше!
Джерело: lady.tochka.net