Сухі сніданки: чи варто спокушатися швидкою і солодкою стравою

Сухі сніданки: користь за шкода © Depositphotos

Починати день з легкої і смачної страви подобається кожному, тому багато українців купують сухі сніданки. Редакція tochka.net вирішила розібратися, чи є користь в сухих сніданках, як часто їх варто їсти і якої шкоди вони можуть завдати.

Сухі сніданки: що це таке

Всі сухі сніданки можна умовно розділити на пластівці, мюслі і снеки. Пластівці представляють собою крупи, розрізані й розплющені на тонкі пластинки. Пластівці, які не вимагають варіння, проходять додаткову термальну обробку.

Сухі сніданки: користь за шкода © Depositphotos

Мюслі – це ті ж пластівці, до яких додали шматочки ягід, горіхів або фруктів. Снеки – це подушечки та інші фігурки, виготовлені з рису, кукурудзи під високим тиском на пару.

Користь сухих сніданків

Головною перевагою сухих сніданків є швидкість їх приготування. Як правило на це йде до 5 хвилин і в умовах насичених робочих днів – це дуже важливо. Що стосується корисності – це досить-но складне питання, думки дієтологів з якого розходяться. Злаки самі по собі дуже корисні, проте такі властивості зберігають найменш оброблені види. Загальновідомо, що чим більше подрібнене зерно, тим менше воно корисно.

У кукурудзяних пластівцях містяться вітаміни А і Е, в вівсяних – магній і фтор, а в сухофруктах – залізо, пектин і калій.

Редакція tochka.net звернулася за консультацією до дієтолога Інні Григоренко. Ми запитали, чи є сухі сніданки корисними і як вони впливають на організм.

Інна Григоренко
дієтолог

погляд експерта

Якщо це пластівці швидкого приготування, то користі з них мало. Зазвичай їх виготовляють із борошна. Краще використати цільнозернову крупу. Додати до каші перемелене насіння льону, гарбуза, грецький або мигдальний горіх. Дуже смачно, поживно й корисно.

Шкода сухих сніданків: думка експерта

Найбільш шкідливими з усіх сухих сніданків є снеки (солодкі хрусткі пластівці). У них міститься чимала кількість жирів і цукру (можна порівняти з вмістом цих речовин в пончику або шматку торта), а також невелика кількість клітковини.

Інна Григоренко
дієтолог

погляд експерта

Я взагалі проти використання таких сніданків. Це – прості вуглеводи, дають короткочасне насичення, а через 1,5 – 2 години після їх споживання виникає сильний голод. Тобто, насичення короткочасне і користі від цього мало. На сніданок краще їсти продукти, які містять більше білка і жир, складні вуглеводи.

Раніше ми розповідали про шкоду перекусів. Чи можна їсти перекуси і що вони повинні містити – читай в нашому матеріалі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *